Nagrody

Prestiżowa nagroda dla badaczki z Uniwersytetu Wrocławskiego

Opublikowano: 2020-07-02

forum akademickie
Źródło: www.psychologia.uni.wroc.pl

Dr Agnieszka Widera-Wysoczańska z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymała prestiżową Nagrodę im. Cornelii B. Wilbur przyznawaną najlepszym badaczom i klinicystom z zakresu diagnozy oraz terapii traumy i dysocjacji. Jest pierwszą Polką uhonorowaną tym wyróżnieniem.

Nagroda im. Cornelii B. Wilbur została ustanowiona w 1985 roku. Przyznawana jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studiów nad Traumą i Dysocjacją (The International Society for the Trauma & Dissociation – ISSTS, USA) za wybitny wkład kliniczny w leczenie zaburzeń dysocjacyjnych, np. za:

(a) zwiększenie dostępności diagnozowania i leczenia zaburzeń dysocjacyjnych,

(b) badania kliniczne w zakresie diagnostyki lub sposobów leczenia, w tym wyników leczenia,

(c) postępy w narzędziach diagnostycznych lub kryteriach diagnostycznych,

(d) badania diagnostyczne w różnych populacjach lub

(e) nowe techniki leczenia.

Na liście laureatów widnieją nazwiska 40 badaczy i klinicystów, cieszących się największym autorytetem w swojej dziedzinie. Dołączyła do nich, jako pierwsza z Polski, dr Agnieszka Widera-Wysoczańska, adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Pracuje także jako trener i psychoterapeuta w Instytucie Psychoterapii Traumy, Rozwoju i Szkoleń.

Jest specjalistą w zakresie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie certyfikowanym przez PARPA; specjalistą w zakresie Terapii Stresu Pourazowego PTT; trenerem Treningu Grupowego PTP; superwizorem PTT. Otrzymała tytuł konsultanta w zakresie pomocy dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych PTP. Posiada europejski certyfikat psychoterapeuty wydany przez European Association of Psychotherapy. Jest licencjonowanym praktykiem stosowania języka w procesie zmian i hipnozy konwersacyjnej, mistrzem praktykiem oraz trenerem NLP w zakresie psychoterapii certyfikowanym przez The NLP Connection a Partner of The Society of Neuro-Linguistic Programming (USA), praktykiem w strategiach i sztuce modelowania nowych zachowań certyfikowanym przez The NLP Connection oraz Improvement General (USA).

Zajmuje się badaniami przemocy w rodzinie. Jest autorką programów szkoleniowych na temat diagnozy i terapii dzieci i dorosłych po traumie przemocy seksualnej. Napisała pięć książek i około stu publikacji naukowych i popularnonaukowych w zakresie traumy psychologicznej.

MK, źródło: UWr, www.psychologiawpraktyce.pl


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie