Provident Polska dzieli się biznesową wiedzą ze studentami

Opublikowano: 2019-05-20

forum akademickie

Ruszyła nowa edycja autorskiego projektu Provident Polska „Kultura dzielenia się wiedzą”. Pracownicy firmy, eksperci w swoich dziedzinach, przybliżają ogólną wiedzę biznesową studentom z największych polskich uczelni. Współpraca Providenta ze środowiskiem akademickim trwa już ponad  10  lat.

Projekt jest realizowany we współpracy z biurami karier, wydziałami uczelni, a także organizacjami studenckimi, m.in. z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, organizatorem „Drogowskazów Kariery” – ogólnopolskiego programu edukacyjnego pomagającego studentom w kształtowaniu ich przyszłości.

Wykłady i warsztaty prowadzone przez ekspertów Providenta odbywały się na uniwersytetach ekonomicznych w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Rzeszowskim i Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wśród zagadnień poruszanych na wykładach znalazły się m. in. tematy dotyczące komunikacji i skutecznej argumentacji, zarządzania i motywowania dużych zespołów, etyki, sztuki prezentacji, a także przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej. Integralną częścią wykładów są warsztaty tematyczne, podczas których studenci rozwiązują konkretne przypadki w oparciu o zdobytą wiedzę. Dla uczestników warsztatów to możliwość poznania realnych biznesowych rozwiązań.

– Ambitni, młodzi ludzie, którzy rozpoczynają swoją karierę, stawiają na elastyczność i rozwój. Chcą zwiększać swoją konkurencyjność na rynku pracy, aby w sposób przemyślany kształtować swoją zawodową przyszłość. Dlatego wychodząc naprzeciw ich potrzebom, zaprosiliśmy najbardziej doświadczonych pracowników Providenta do dzielenia się swoją biznesową wiedzą i doświadczeniem ze studentami – mówi Agnieszka Krajnik, koordynator ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa. – Nasi eksperci, oprócz konkretnej dawki teorii, przekazują studentom praktyczne wskazówki. Chętnie odpowiadają na pytania, mówią o własnych doświadczeniach zawodowych, podpowiadają, jak z sukcesem realizować projekty – dodaje Agnieszka Krajnik.

Współpraca Provident Polska ze środowiskiem akademickim trwa ponad 10 lat. Do tej pory tylko w ramach projektu „Kultura dzielenia się wiedzą” pracownicy Providenta blisko 200 razy gościli na polskich uczelniach ze swoimi wykładami i warsztatami, w których łącznie uczestniczyło ponad 5000 studentek i studentów. Do programu „Kultura dzielenia się wiedzą” nieprzerwanie zgłaszają się uczelnie z całej Polski.

Provident Polska prowadzi też program praktyk studenckich „One Level Up”, w ramach których Provident oferuje dwumiesięczne, wakacyjne, płatne praktyki w centrali firmy w Warszawie i w oddziałach regionalnych. Studenci zdobywają doświadczenie, realizując projekty i konkretne zadania pod opieką ekspertów firmy.

Za zaangażowanie w pracę ze środowiskiem akademickim w 2011 roku Provident Polska został uhonorowany Złotym Platanem Uczelni Łazarskiego w kategorii Partner Innowacyjnego Kształcenia. Z kolei studenci lubelskich uczelni w 2012 roku przyznali firmie nagrodę Akant Przedsiębiorczości w kategorii Firma Odpowiedzialna Społecznie.

Karolina Łuczak


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie