Instytuty naukowe

Rusza II edycja Studiów Podyplomowych w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie – „Historia sztuki. Muzyka. Teatr i film”

Opublikowano: 14.09.2017

forum akademickie

W roku akademickim 2017/2018 Instytut Sztuki PAN w Warszawie uruchamia drugą edycję Studiów Podyplomowych ,,Historia sztuki. Muzyka. Teatr i film”. Słuchacze Studiów mogą kształcić się aż w pięciu odrębnych  specjalizacjach: – Historia sztuki i współczesna kultura wizualna, – Historia muzyki z elementami współczesnej kultury muzycznej, – Teatrologia, – Filmoznawstwo, – Teatr Azji.

Studia przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą uzyskać wiedzę na temat wybranych dyscyplin sztuki oraz legitymują się dyplomem co najmniej studiów I stopnia. Szczególnie polecane są nauczycielom, pracownikom instytucji kultury w celu poszerzenia kwalifikacji oraz miłośnikom sztuki. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2017 r. i organizowane będą w trybie sobotnio-niedzielnych zjazdów.

Wykłady, konwersatoria oraz ćwiczenia w ramach Studiów będą prowadzone przez wybitnych znawców zatrudnionych w Instytucie Sztuki PAN oraz w innych placówkach naukowych w kraju. Zajęcia uatrakcyjnią zaplanowane przez organizatorów spotkania z twórcami teatru, znawcami sztuk wizualnych i muzyki, a także wizyty na wystawach w muzeach i galeriach, wspólne uczestniczenie w spektaklach operowych, teatralnych oraz koncertach. Kierownikiem Studiów jest prof. dr hab. Joanna M. Sosnowska, która przez 9 lat prowadziła w Collegium Civitas studia podyplomowe z historii sztuki.

Instytut Sztuki PAN w Warszawie jest interdyscyplinarną jednostką naukową. Do jego zadań należy badanie i dokumentowanie polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk wizualnych, architektury, muzyki, teatru i filmu z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego. Instytut współpracuje z jednostkami krajowymi oraz zagranicznymi. Dysponuje bogatym księgozbiorem, zbiorami fotografii i rękopisów, archiwum teatralnym, sztuki współczesnej oraz nagraniami muzyki ludowej. W roku 2014 Instytut otrzymał prestiżową kategorię ,,A+” przyznawaną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego najlepszym jednostkom naukowym w Polsce.

Instytut Sztuki PAN posiada doskonałe warunki lokalowe. Usytuowany jest w centrum Warszawy na granicy Starego Miasta, z wygodnym dojazdem z każdego rejonu miasta.

Informacje o studiach: www.ispan.pl oraz www.podyplomowe-ispan.pl

Kontakt:  studiapodyplomowe@ispan.pl

Karolina Kondracka


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie