Konkursy

Rusza III edycja konkursu „CSR Masters – działaj z Henklem!”

Opublikowano: 2019-10-08

forum akademickie

Jesteś studentem, zauważyłeś problem społeczny i chcesz go rozwiązać? Masz pomysł na inicjatywę kulturalną lub edukacyjną? Weź udział w konkursie „CSR Masters – działaj z Henklem!” i zdobądź jeden z trzech grantów w wysokości 5 tys. zł na realizację autorskiego projektu.

„CSR Masters – działaj z Henklem!” to ogólnopolska inicjatywa firmy Henkel skierowana do studentów polskich uczelni. Aby wziąć udział w konkursie należy do 9 lutego przyszłego roku stworzyć zespół składający się z 2–5 osób, opracować projekt działań i wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.csrmasters.pl, dołączając do niego krótką prezentację. W ramach tej inicjatywy można zgłaszać wszelkie projekty o tematyce prospołecznej, ekologicznej, edukacyjnej lub kulturalnej. Beneficjentem działań może być każdy, pod warunkiem, że będą to osoby zrzeszone w ramach instytucji, takich jak np. fundacje, szkoły czy domy kultury.

Spośród nadesłanych i zakwalifikowanych zgłoszeń jury wybierze 10 najlepszych projektów, a ich autorzy zostaną zaproszeni do finału. Zadanie finałowe będzie polegało na przygotowaniu i nadesłaniu do 8 marca krótkiego filmu promującego autorską inicjatywę. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 13 marca 2020 roku.

Główną ideą konkursu CSR Masters – działaj z Henklem! jest zachęcenie studentów do działań społecznych i zmieniania świata na lepsze. Poprzednie edycje konkursu udowodniły, że młodzi ludzie są wrażliwi na problemy, jakie dostrzegają w swoim otoczeniu i mają pomysły, jak je realnie rozwiązywać. Jesteśmy pewni, że i w tym roku studenci z równie wielkim zaangażowaniem i kreatywnością opracują autorskie projekty. Pomoże im to jednocześnie zdobyć cenne doświadczenie w tworzeniu prospołecznych inicjatyw – mówi Karolina Szmidt, dyrektor personalna Henkel Polska.

Firma Henkel już po raz trzeci organizuje konkurs dla studentów. W ramach poprzednich edycji „CSR Masters – działaj z Henklem!” przeprowadzono m.in. działania edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, prelekcje dla dzieci i młodzieży na temat postępowania w przypadku kradzieży, wypadku czy pożaru, kurs samoobrony, zajęcia z zapobiegania cyberprzestępstwom, konkurs dla studentów sprawdzający ich wiedzę teoretyczną w praktyce czy też festiwal propagujący zdrowy i ekologiczny styl życia. Ponadto zwycięskie zespoły opracowały półautonomicznego robota o nawie Skybot, który zachęca dzieci do aktywności fizycznej, a także figury szachowe i szachownicę, które umożliwiają swobodną grę osobom słabowidzącym i niewidomym.

Więcej informacji dotyczących konkursu na stronie: http://csrmasters.pl.

MK

 


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie