Szkoły wyższe

SGH prowadzi najlepsze studia MBA w Polsce

Opublikowano: 21.12.2016

forum akademickie

Najlepsze studia Master of Business Administration w Polsce prowadzi Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Wskazuje na to Ranking Programów MBA Perspektywy 2016.

AGH po raz drugi z rzędu zajęło najwyższą pozycję w rankingu uczelni, wśród których znalazły się te, które prowadzą najlepsze studia MBA. Doceniono organizowane przez tę uczelnię studia Canadian Executive MBA (CEMBA).

Realizację studiów CEMBA SGH rozpoczęła w 1995 roku. Jak informuje uczelnia, przymiotnik „canadian” nie jest przypadkowy, ponieważ program wdrażany jest w Polsce we współpracy z University of Quebec at Montreal (UQAM). Słuchacze są rejestrowani na UQAM, a po zakończeniu studiów otrzymują dyplom MBA z UQAM, a także dyplom ukończenia studiów specjalnych, wydany przez SGH.

Drugie miejsce zajął program emba@uw – Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim, prowadzony na Wydziale Zarządzania. Studia te zajmują tę samą pozycję w rankingu już trzeci rok z rzędu. Trzecią pozycję zajęły ex aequo – Akademia Leona Koźmińskiego z programem Executive MBA i Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej z programem Executive MBA Katalyst.

Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Główna Handlowa z programem MBA – SGH (5. miejsce), Akademia Leona Koźmińskiego ze studiami Koźmiński MBA z semestrem specjalistycznym (6.), program MBA Poznań-Atlanta na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (7.), Aalto Executive MBA na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (8.), Franklin University Master of Business Administration (FU MBA) na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (9.) i International MBA in Strategy, Programme and Project Management na Politechnice Gdańskiej (10.).

Ranking Programów MBA Perspektywy publikowany jest co roku przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Oceniono w nim 36 programów MBA prowadzonych w Polsce. W procesie oceny uwzględniane są różne kryteria, m.in. opinie absolwentów, kadrę dydaktyczną programu, merytoryczne cechy programu czy preferencje pracodawców. Organizatorzy studiów MBA wypełnili ankietę dotyczącą ocenianych programów. Przeprowadzono również badanie absolwentów – których pytano, jak ukończenie studiów MBA wpłynęło na ich karierę zawodową.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Komentarze (1)

  1. ten po drugiej stronie napisał(a):

    Podyplomowe MBA w Polsce to – zarządzanie w języku obcym. Uczestnikom wydaje się, ze są elitą, a w większości są “ELYTĄ”. Ludźmi pracującymi na stanowiskach, którym wydaje się, ze pozjadali rozumy; nie przyszli uczyć się , tylko po papier za który przecież zapłacili, “wiec im się należy”. Zarozumiali, często zwyczajnie bezczelni i roszczeniowi. Studiują tak, jak piszą, bo nie czytają, nie potrafią pisać, brak im wiedzy i kindersztuby. Często można posłuchać jak po chamsku krytykują prowadzących kursy lub wymuszają oceny. Nie zdarzyło się, żeby ktoś nie zdał, każdego lenia i pustaka wyciąga się. A przełożeni widząc dyplom wznoszą oczy z zachwytu. Ale nad czym, lub kim? Na pewno jest grupa ludzi, którzy przyszli po wiedzę, ale ci są w mniejszości.


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie