Szkoły wyższe

SGH prowadzi najlepsze studia MBA w Polsce

Opublikowano: 21.12.2016

forum akademickie

Najlepsze studia Master of Business Administration w Polsce prowadzi Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Wskazuje na to Ranking Programów MBA Perspektywy 2016.

AGH po raz drugi z rzędu zajęło najwyższą pozycję w rankingu uczelni, wśród których znalazły się te, które prowadzą najlepsze studia MBA. Doceniono organizowane przez tę uczelnię studia Canadian Executive MBA (CEMBA).

Realizację studiów CEMBA SGH rozpoczęła w 1995 roku. Jak informuje uczelnia, przymiotnik „canadian” nie jest przypadkowy, ponieważ program wdrażany jest w Polsce we współpracy z University of Quebec at Montreal (UQAM). Słuchacze są rejestrowani na UQAM, a po zakończeniu studiów otrzymują dyplom MBA z UQAM, a także dyplom ukończenia studiów specjalnych, wydany przez SGH.

Drugie miejsce zajął program emba@uw – Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim, prowadzony na Wydziale Zarządzania. Studia te zajmują tę samą pozycję w rankingu już trzeci rok z rzędu. Trzecią pozycję zajęły ex aequo – Akademia Leona Koźmińskiego z programem Executive MBA i Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej z programem Executive MBA Katalyst.

Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Główna Handlowa z programem MBA – SGH (5. miejsce), Akademia Leona Koźmińskiego ze studiami Koźmiński MBA z semestrem specjalistycznym (6.), program MBA Poznań-Atlanta na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (7.), Aalto Executive MBA na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (8.), Franklin University Master of Business Administration (FU MBA) na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (9.) i International MBA in Strategy, Programme and Project Management na Politechnice Gdańskiej (10.).

Ranking Programów MBA Perspektywy publikowany jest co roku przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Oceniono w nim 36 programów MBA prowadzonych w Polsce. W procesie oceny uwzględniane są różne kryteria, m.in. opinie absolwentów, kadrę dydaktyczną programu, merytoryczne cechy programu czy preferencje pracodawców. Organizatorzy studiów MBA wypełnili ankietę dotyczącą ocenianych programów. Przeprowadzono również badanie absolwentów – których pytano, jak ukończenie studiów MBA wpłynęło na ich karierę zawodową.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Komentarze (1)

  1. ten po drugiej stronie napisał(a):

    Podyplomowe MBA w Polsce to – zarządzanie w języku obcym. Uczestnikom wydaje się, ze są elitą, a w większości są “ELYTĄ”. Ludźmi pracującymi na stanowiskach, którym wydaje się, ze pozjadali rozumy; nie przyszli uczyć się , tylko po papier za który przecież zapłacili, “wiec im się należy”. Zarozumiali, często zwyczajnie bezczelni i roszczeniowi. Studiują tak, jak piszą, bo nie czytają, nie potrafią pisać, brak im wiedzy i kindersztuby. Często można posłuchać jak po chamsku krytykują prowadzących kursy lub wymuszają oceny. Nie zdarzyło się, żeby ktoś nie zdał, każdego lenia i pustaka wyciąga się. A przełożeni widząc dyplom wznoszą oczy z zachwytu. Ale nad czym, lub kim? Na pewno jest grupa ludzi, którzy przyszli po wiedzę, ale ci są w mniejszości.


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie