Szkoły wyższe

Status CIMA University Partner dla UE we Wrocławiu

Opublikowano: 2018-10-08

forum akademickie

4 października, podczas Inauguracji Nowego Roku Akademickiego 2018/2019, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jako pierwsza uczelnia w Polsce otrzymał status Partnera CIMA (CIMA University Partner).

CIMA jest największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, liczy ponad 230 tysięcy członków i studentów w 179 krajach.

W ramach programów CIMA studenci otrzymują wiedzę i umiejętności w zakresie rachunkowości zarządczej i rachunkowości finansowej, które są przydatne w zarządzania biznesem. Absolwenci programów akredytowanych przez CIMA otrzymują nowoczesną wiedzę, która umożliwia rozumienie procesów finansowych zachodzących w przedsiębiorstwach oraz umiejętności i kompetencje ukierunkowane na prowadzenie różnych analiz, interpretację danych finansowo-księgowych oraz podejmowanie decyzji zarządczych.

CIMA to tzw. złoty standard w obszarze rachunkowości ze względu na starannie zaprojektowany program kształcenia i globalny zasięg działania tej organizacji. Kwalifikacja CIMA jest rozpoznawana na całym świecie wśród konsultantów, doradców finansowych, kadry kierowniczej odpowiedzialnej za procesy planowania i kontroli oraz osoby decydujące o strategii firmy.

„Na współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego z Instytutem CIMA zyskują  wszyscy. Po pierwsze studenci, którzy otrzymują nowoczesną wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu rachunkowości zarządczej na takim samym poziomie, jaki obowiązuje np. w Wielkiej Brytanii i innych wysoko rozwiniętych krajach. Po drugie z tej współpracy zadowoleni są pracodawcy, którzy współpracują z naszą uczelnią, ponieważ otrzymują kandydatów do pracy, którzy spełniają wymagania globalnych korporacji. Warto podkreślić, że CIMA oferuje studentom m.in. bezpłatny dostęp do platformy e-learningowej, materiałów edukacyjnych, sesji szybkiego uczenia się i serwisu rekrutacyjnego z ofertami pracy dla członków społeczności CIMA” – mówi dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UE, prorektor ds. finansów i rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

„CIMA stanowi markę, która cieszy się wyjątkowym uznaniem wśród profesjonalistów zajmujących się w praktyce rachunkowością i otwiera naszym studentom drzwi do międzynarodowej kariery zawodowej na całym świecie” – dodaje prorektor Bartłomiej Nita.

 Jolanta Nowacka


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie