Sport akademicki

Student PRz brązowym medalistą Mistrzostw Polski Freestyle Football 2018

Opublikowano: 2018-10-17

forum akademickie

Jaromir Poprawa, student mechaniki i budowy maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski Freestyle Footboll 2018 w Korzybiu. To drugie podium na mistrzostwach Polski w jego karierze oraz czwarty turniej w tym roku, podczas którego stanął na podium.

Mistrzostwa Polski Freestyle Footboll to najważniejsze zawody krajowe w tej dyscyplinie. Ich zwycięzca wygrywa miejsce na najbardziej prestiżowych światowych Finałach Red Bull Street Style, które w tym roku odbędą się w Warszawie. Udział w nich mogą wziąć jedynie mistrzowie krajów, kontynentów oraz mistrz świata. Jaromir Poprawa zdobył trzecie miejsce i nie zakwalifikował się do turnieju w Warszawie, ale jest zadowolony ze swojego osiągnięcia.

– Jest to dla mnie na pewno ogromne wyróżnienie, bo były to najważniejsze krajowe zawody. Niestety w ostatnim czasie nie mogłem przyłożyć się do treningu tak jak tego oczekiwałem, dlatego brązowy medal traktuję jako ogromny sukces – mówi Jaromir Poprawa.

Dla Jaromira Poprawy freestyle football to pasja. Dobra forma wymaga regularnych, codziennych treningów. Brązowy medalista ćwiczy od ponad 9 lat. Trenuje razem ze swoim przyjacielem Konradem Dybasiem, mistrzem świata freestyle football w kategorii challenge.

– Na swoim koncie mam 3 zwycięstwa. Zdobyłem Puchar Polski w Skawinie w 2017 roku, wygrałem zawody CPZ Street Contest w Lublinie w 2016 r, ale największą satysfakcję i wiarę w swoje możliwości dało mi wygranie Mistrzostwa Polski Freestyle Football w Bytomiu w 2015 roku. Poza tym około 10 razy stawałem na podium zawodów krajowych jak i międzynarodowych. 3 miejsce na Mistrzostwach Polski było moim czwartym „pudłem” w tym roku – wymienia Jaromir Poprawa.

Na mistrzostwach Polski w Korzybiu w kategorii challenge zwyciężył Konrad Dybaś.