Szkoły wyższe

Studentka WSPiA Ambasadorem Deloitte

Opublikowano: 26.07.2017

forum akademickie

Żaneta Hus, studentka II roku studiów I stopnia na kierunku Administracja w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, została Ambasadorką Deloitte. Jest jednym z trzech studentów z Rzeszowa, którzy biorą udział w najnowszej edycji ogólnopolskiego projektu największej firmy doradczej na świecie. Studentka WSPiA przez najbliższy rok będzie reprezentować firmę Deloitte w środowisku studenckim.

Program Ambasador Deloitte działa od kilku lat. Co roku uczestniczy w nim kilkunastu studentów z różnych miasta akademickich. Studenci, którzy chcą zostać Ambasadorami Deloitte, uczestniczą w pełnym procesie rekrutacyjnym. Tylko najlepsi z nich zostają przedstawicielami firmy w danym mieście i uczelni.

W najbliższym roku akademickim jednym z Ambasadorów Deloitte w Rzeszowie będzie Żaneta Hus, studentka II roku studiów I stopnia na kierunku Administracja w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. – Jest to dla mnie ogromne wyróżnienia i nagroda za ciężką pracę – tłumaczy Żaneta Hus. – O programie Ambasadorów dowiedziałam się podczas Targów Pracy w naszej uczelni. Uczestniczyli w nich przedstawiciele Deloitte, którzy zachęcali do współpracy z ich firmą. Postanowiłam spróbować swoich sił i udało się. Proces rekrutacji był dość długi i wymagający. Musiałam przygotować swoją prezentację i wykazać się działalnością w różnych dziedzinach – opowiada Żaneta Hus.

Studentka WSPiA dodaje, że bardzo pomocne podczas rekrutacji były doświadczenia zdobyte podczas studiów i działalności w organizacjach studenckich. – Od dłuższego czasu pracuję w Uczelnianej Klinice Przedsiębiorczości. Mam również doświadczenie z działalności w Samorządzie Studenckim. Jestem także studenckim ambasadorem Fundacji DKMS. Teraz przede mną kolejne wyzwania związane z pracą na rzecz firmy Deloitte – tłumaczy Żaneta Hus.

Ambasador Deloitte to osoba, która reprezentuje firmę w środowisku studenckim. Jest łącznikiem między światem biznesu a światem nauki. Ambasador wciela się w rolę rekrut era i marketingowca. Odpowiada za informowanie studentów o bieżących akcjach rekrutacyjnych i innych działaniach firmy. Co roku do współpracy w ramach programu Ambasador zapraszanych jest kilkudziesięciu studentów.

Zadaniami studentów współpracujących z Deloitte jest m.in. informowanie o bieżących akcjach rekrutacyjnych i innych działaniach firmy oraz pośredniczenie w kontaktach pomiędzy firmą a uczelnią. Ambasador prowadzi także akcje promujące firmę i organizowane przez nią wydarzenia oraz uczestniczył w zjazdach specjalnych integracyjno-informacyjnych. Najważniejsze jest jednak utrzymywanie stałego kontaktu z działami HR i marketingu Deloitte oraz pomoc w poszukiwaniu pracowników pośród studentów danej uczelni.

Jednak pełnienie funkcji Ambasadora, poza obowiązkami, oznacza dla studenta również szereg korzyści. – Podczas procesu rekrutacyjnego dowiedziałam się, że dzięki współpracy z Deloitte będę mogła m.in. poznać tę firmę od wewnątrz. Dla mnie jednak najważniejsze jest to, że już w czasie studiów zdobędę doświadczenie w kompleksowej organizacji projektów z obszarów HR i marketingu. Program, w którym będę uczestniczyć, daje mi także możliwość udział w Akademii Biznesu, szkoleniach przygotowujących do wejścia na rynek pracy, oraz w zjazdach ambasadorów. To wszystko pozwoli mi jeszcze przed ukończeniem studiów zbudować mocne CV, które w przyszłości na pewno ułatwi poszukiwanie pracy – zaznacza Żaneta Hus.

Studentka WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej rozpocznie pracę jako Ambasador Deloitte w Rzeszowie na początku nowego roku akademickiego. Jej kadencja potrwa cały rok aż do września 2018 r.

Deloitte jest jedną z wiodących firm świadczących profesjonalne usługi doradcze w zakresie konsultingu, zarządzania ryzykiem, audytu, planowania podatkowego i finansowego. Biura Deloitte zlokalizowane są w ponad 140 krajach na całym świecie. W Polsce Deloitte posiada biura w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Rzeszowie oraz Szczecinie.

 Przemysław Pawlak


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie