Życie akademickie

Stypendia dla studentów i absolwentów prawa

Opublikowano: 2020-05-20

forum akademickie

Sto stypendiów Santander IE Tech4Law czeka na studentów ostatniego roku i absolwentów prawa z ostatnich pięciu lat. Nabór do programu trwa do 15 czerwca. 

Santander Univesidades, program edukacyjny realizowany u nas przez Santander Bank Polska, uruchamia kolejny nabór na stypendia kompetencyjne. Przeznaczone są dla osób z Polski, Argentyny, Brazylii, Chile, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Meksyku, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Ich celem jest rozwijanie umiejętności cyfrowych oraz wiedzy z zakresu prawa cyfrowego w celu zwiększenia szans na zatrudnienie. Stu wybranych kandydatów weźmie udział w prestiżowym kursie internetowym Tech4Law trwającym 5 tygodni. Zajęcia będą prowadzone wyłącznie w języku angielskim, pod nadzorem akademickim IE Law School – jednej z wiodących szkół IE University o międzynarodowej renomie, będącej liderem w dziedzinie szkoleń prawniczych. Szkolenie zostało opracowane wspólnie z działem prawnym Grupy Santander i IE Law School przy wsparciu Santander Universidades i IE Exponential Learning, aby zaspokoić rzeczywiste potrzeby firm w kontekście digitalizacji i transformacji cyfrowej.

– W odpowiedzi na potrzeby klientów i konsumentów przyzwyczajonych do znajdowania rozwiązań za pomocą jednego kliknięcia, praca prawników nie może wciąż opierać się zasadach obowiązujących w XIX lub XX wieku. Sektor finansowy jest tego dobrym przykładem i w Grupie Santander chcemy wspierać nowe pokolenia prawników, aby mogli odnaleźć się w tym nowym środowisku. Dlatego wspólnie z IE, Santander Universidades i działem prawnym Grupy oferujemy kompleksowy program stypendiów i praktyk, aby studenci i absolwenci prawa mogli rozwijać swoją karierę zawodową z większymi szansami na sukces – mówi Óscar García Maceiras, globalny dyrektor działu prawnego Grupy Santander.

Podczas kursu studenci zdobędą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie wykorzystania różnych technologii w nowym modelu biznesowym w sektorze prawnym i do uzyskania w nim przewagi konkurencyjnej. Uczestnicy zostaną wyposażeni w narzędzia umożliwiające im zdobycie umiejętności i zrozumienie wyzwań związanych z najnowszymi trendami w sektorze prawnym w tym zdigitalizowanym świecie.

– Transformacja cyfrowa rewolucjonizuje wszystkie branże, szczególnie teraz w okresie izolacji wywołanej pandemią. Cieszy nas współpraca z Grupą Santander w celu promowania talentów w sektorze prawnym. W IE Law School szkolimy najlepszych prawników biznesowych w zakresie umiejętności i kompetencji prawnych i cyfrowych. Transformacja sektora prawnego oraz społeczeństwa w kierunku technologii i digitalizacji wymaga od przyszłych prawników przygotowania, aby mogli odpowiedzieć na tę nową rzeczywistość. Zarówno my, jak i Santander chcemy wykształcić prawników biznesowych w zakresie wykorzystania digitalizacji w zawodzie – zapewnia Soledad Atienza, prodziekan IE Law School.

Dziesięciu studentów mających najlepsze wyniki w programie weźmie udział w procesie rekrutacji na praktyki zawodowe w dziale prawnym Grupy Santander i będzie miało możliwość dołączenia do zespołu. Ponadto Fundación IE oraz IE Law School oferują stypendium na studia magisterskie w zakresie legal-tech na IE University dla najlepszego uczestnika programu, który spełni wszelkie wymogi rekrutacyjne i kryteria Komitetu Stypendialnego Fundación IE. Ten prestiżowy program, trwający 10 miesięcy, realizowany jest w Madrycie, Dolinie Krzemowej i Izraelu, zarówno w formie tradycyjnej, jak i online.

Kandydaci mogą zapisywać się do programu na stronie www.santander-grants.com do 15 czerwca 2020 r.

Santander współpracuje z uczelniami na całym świecie od ponad 20 lat. W ubiegłym roku przyznał 68 671 stypendiów o łącznej wysokości 119 milionów euro.

MK

 


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie