Sprawy nauki

Stypendium za prezentację projektów badawczych E(X)plory

Opublikowano: 04.09.2017

forum akademickie
Fot. materiały prasowe

Rusza konkurs na prezentację projektów badawczych i akcji społecznych E(X)plory 2018. Pasjonaci nauki w wieku od 13 do 20 lat mają szansę na wygranie stypendiów nawet do 10 tys. zł i wyjazdy na zagraniczne festiwale naukowe.

“Jeśli obserwujesz to, co się wokół Ciebie dzieje, jesteś ciekawy świata, często pytasz >jak<, >dlaczego< i >po co< – to znaczy, że Konkurs Naukowy E(x)plory jest właśnie dla Ciebie! Szukamy osób zafascynowanych sztuczną inteligencją, innowacyjnymi rozwiązaniami, badających otaczającą nas przyrodę lub po prostu mających niezwykły pomysł na projekt społeczny” – mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii – organizatora konkursu.

Rekrutacja do kolejnej edycji potrwa do 31 grudnia. Swoje autorskie projekty naukowo-badawcze oraz społeczne mogą zgłaszać uczniowie i studenci. Autorzy najlepszych pomysłów i prezentacji wygrają stypendia oraz wyjazdy na zagraniczne edycje podobnych konkursów.

W pierwszym etapie Młodzi Naukowcy zgłaszają projekty za pośrednictwem formularza on-line zamieszczonego na stronie www.explory.pl Najlepsze zgłoszone w tym etapie projekty przechodzą do etapu regionalnego. Ich autorzy prezentują wyniki swoich badań na Regionalnych Festiwalach Naukowych E(x)plory odbywających się w różnych miastach Polski w okresie wiosennym, od marca do maja. Spośród prezentowanych prac jury wyłania najlepsze, które przechodzą do ostatniego etapu.

Finał odbywa się jesienią 2018 w ramach Gdynia E(x)plory Week. Nagrodą główną jest stypendium naukowe w wysokości 10 tys. zł, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 7 tys. zł i 5 tys. zł. Osoby wyróżnione, podobnie jak finaliści, będą mogły wyjechać na zagraniczne konkursy naukowe dla młodzieży, między innymi w USA, Rumunii, Holandii i Belgii.

Konkurs daje Młodym Naukowcom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.

Konkurs Naukowy E(x)plory od 6 lat organizowany jest przez Fundację Zaawansowanych Technologii. Jest częścią Programu E(x)plory, który wspiera utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promuje ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie