Konferencje

Szkolenie z członkami Rady Naukowej ERC

Opublikowano: 2019-09-17

forum akademickie

Jak przygotować skuteczny wniosek o dofinansowanie? Jak przebiega ocena projektu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci Rady Naukowej ERC podczas warsztatów dla badaczy starających się o prestiżowe granty ERC. Jednym z gości będzie Jean-Pierre Bourgignon, prezes ERC i przewodniczący ERC Scientific Council.

Szkolenie „ERC Meeting with Members of the ERC Scientific Council”, którego organizatorem jest Biuro ds. Doskonałości Naukowej Polskiej Akademii Nauk, odbędzie się 24 października w godzinach 9:00–16:00. Celem spotkania jest lepsze zaznajomienie młodych, polskich uczonych z funkcjonowaniem programu European Research Council. Oprócz członków Rady Naukowej ERC swoją perspektywą i doświadczeniami na temat doskonałego wniosku podzielą się laureaci grantów ERC z Polski. Szkolenie daje zatem niepowtarzalną szansę na uzyskanie wiedzy o grantach ERC bezpośrednio u źródła. Przedstawiciele ERC Scientific Council, wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, podzielą się wskazówkami, jak przygotować skuteczny wniosek, jak przebiega proces jego oceny oraz jacy badacze mają szansę uzyskać ten prestiżowy grant. W Warszawie pojawią się:

  • Jean-Pierre Bourgignon, prezes ERC i przewodniczący ERC Scientific Council;
  • Barbara Romanowicz, sejsmolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley;
  • Tomas Jungwirth, fizyk z Instytutu Fizyki Czeskiej Akademii Nauk;
  • Martin Stokhof, filozof z Uniwersytetu w Amsterdamie;
  • Andrzej Jajszczyk, specjalista z zakresu sieci komputerowych i telekomunikacyjnych z Akademii Górniczo Hutniczej;
  • Nektarios Tavernarakis, mikrobiolog i genetyk z Uniwersytetu Kreteńskiego.

Najpierw uczestnicy wezmą udział w warsztatach z przedstawicielami Rady Naukowej ERC oraz polskimi laureatami grantów ERC. Zaplanowano trzy równoległe sesje dedykowane naukom społecznym i humanistycznym, naukom o życiu oraz naukom technicznym i inżynieryjnym. W drugiej części spotkania odbędzie się panel dyskusyjny, w trakcie którego uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy granty ERC są atrakcyjne dla polskich badaczy i jakie działania mogłyby tę atrakcyjność zwiększyć. Do udziału w debacie zaprosiliśmy m.in. laureatów grantów ERC, MSCA, FNP, a także przedstawicieli Rady Młodych Naukowców i Akademii Młodych Uczonych PAN. Członkowie Rady Naukowej ERC będą mogli przyjrzeć się bliżej problemom, z którymi borykają się naukowcy w Polsce. Wnioski z dyskusji zostaną zebrane w dokumencie, który po serii konsultacji trafi do European Research Council oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Spotkaniu będzie towarzyszyła sesja posterowa, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z pionierskimi badaniami prowadzonymi w Polsce.

„ERC Meeting with Members of the ERC Scientific Council” odbędzie się 24 października (czwartek) w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN w Warszawie (ul. Trojdena 4). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 i będzie prowadzone w całości w języku angielskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Zapisy online przyjmowane są tylko do 10 października do godz. 13:00. Program spotkania, link do formularza aplikacyjnego oraz wszelkie szczegóły znajdą Państwo tutaj.

MK


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie