Konkursy

Termin zgłoszeń do konkursu SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019 wydłużony do 20 września

Opublikowano: 2019-09-16

forum akademickie

Digital University, organizator polskiej edycji Konkurs Global Impact Challenge, wydłużył termin zgłaszania wniosków. Powracający z urlopów młodzi startupowcy mają o co powalczyć: oprócz nagród w postaci zaproszenia do programu inkubacyjnego w Dolinie Krzemowej oraz zaproszenia do trzeciej edycji InCredibles Sebastiana Kulczyka, udział w największym w tej części Europy konkursie to ogromna szansa, doświadczenie i wejście do globalnej sieci kontaktów, które mogą przyczynić się do olbrzymiego skoku w rozwoju firmy.

Z takiej szansy skorzystali laureaci ubiegłorocznej edycji: Marcin Kostrzewa i Wojciech Daniło, z projektem Luna, radykalnie skracającym drogę od koncepcji do rezultatu w przetwarzaniu danych. Podobnie jak drugi zwycięski projekt: Inteliclinic Kamila Adamczyka, dedykowany hamowaniu komórek glejaka wielopostaciowego mózgu, doczekał się realizacji w ramach nagrody głównej – programu akceleracyjnego Global Startup Program w Dolinie Krzemowej.

– Projekt (Global Startup Program) to dwa miesiące, przez które każdego dnia dociera do nas ogrom informacji i porad bezpośrednio od światowych ekspertów w swoich innowacyjnych dziedzinach. Nasz projekt od czasu wizyty w USA nabrał rozpędu – podkreśla Kamil Adamczyk. Firma po udowodnieniu, iż opracowana przez nich metoda hamuje wzrost komórek nowotworowych przy neutralności dla komórek zdrowych, obecnie przygotowuje się do kolejnej fazy badań in-vitro oraz badań in-vivo.

Z kolei środowisko Luna jest wciąż w fazie beta rozwoju. Ale już teraz można pobrać z oficjalnej strony instalator i zacząć eksplorować jego możliwości. Dzięki programowi praca z różnymi rodzajami danych ma stać się prostsza i bardziej popularna.

Kto może aplikować?

Każda młoda firma czy startup z Polski i wybranych krajów Europy Środkowo-Wschodniej (Czechy, Słowacja, Ukraina, Austria, Węgry, Estonia, Litwa, Łotwa, Rumunia i Bułgaria) posiadający dwóch założycieli (pow. 21 lat) i produkt mający element misyjności tj. działający w jednym z obszarów wielkich wyzwań (Global Grand Challenges), wpisujący się w misję Singularity University – amerykańskiego think tanku, organizatora konkursów GIC na całym świecie.

– Dla jury bardzo ważny będzie zarówno sam produkt lub usługa i jego przełomowość jak i team stojący za firmą. Dla Singularity University ważni są ludzie, wizjonerzy z odważnym podejściem do biznesu i myśleniem, które umożliwi prawdziwą zmianę na lepsze – mówi o założeniach Jowita Michalska, CEO Digital Univesity, wyłączny przedstawiciel Singularity University w Polsce.

Zgłoszenie wiąże się z przygotowaniem szczegółowego opisu projektu i firmy oraz przesłaniem wideo. W odróżnieniu od wymogów regulaminowych z ubiegłego roku zgłaszane przedsięwzięcie powinno być w pełni ukształtowane. Wysoko ocenianie będą projekty wykorzystujące technologię exponential, o dużym potencjale innowacyjności, z możliwością rozwoju na skalę globalną.

Z warunkami udziału w konkursie można zapoznać się na stronie https://su.org/gic/poland-2019/ . Finał, na który zostanie zaproszonych maksymalnie 10 zespołów, odbędzie się 7 października w Google Campus w Warszawie, jako wydarzenie towarzyszące konferencji Masters&Robots, poświęconej nowym technologiom.

Uczestników konkursu będzie oceniać jury: Monique Giggy – Vice President, SU Ventures, Maciej Noga – HRTech Investor, Co-Founder of Grupa Pracuj, SHRM Member, Jarosław Sroka – Członek Zarządu KI One, Supreet Singh Manchanda – Managing Director of Raiven Capital.

SingularityU Poland GLOBAL IMPACT CHALLENGE
7 października 2019
Miejsce: Google for Startups, Plac Konesera 10, Warszawa
Strona konkursu: www.su.org/gic/poland-2019/

Więcej informacji o konkursie: www.digitaluniversity.pl/global-impact-challenge-poland/

Katarzyna Sajewicz


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie