Konkursy

Trwa nabór do kolejnej edycji FameLabu

Opublikowano: 2020-01-09

forum akademickie
Źródło: www.famelab.org.pl

Do 20 stycznia naukowcy z popularyzatorskim zacięciem mogą zgłaszać się do udziału w 9. edycji FameLabu. Na zwycięzcę czeka 12 tys. zł oraz miejsce w międzynarodowym finale.

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, który pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe i pomóc rozwinąć skrzydła. Czy będzie to dla nich oznaczać zdobycie nowego narzędzia w popularyzacji nauki, czy też doskonalenie umiejętności ważnych w karierze naukowej – zależy już od nich samych. Jedno jest pewne: udział w FameLabie od lat otwiera naukowcom nowe drzwi. Przez FameLab przeszli tacy znakomici popularyzatorzy i naukowcy, jak: Justyna Zaręba-Lesiak, Magdalena Richter, Alicja Wolny, Szymon Drobniak, Marcin Zastawnik, Monika Koperska, Joanna Bagniewska, Dariusz Aksamit i wielu, wielu innych. Format występu scenicznego to 3 minuty. To ograniczenie czasowe obowiązuje na wszystkich etapach konkursu, także przy zgłoszeniu.

Aby zgłosić się do FameLabu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny do 20 stycznia do godz. 12:00. Najważniejszą częścią zgłoszenia jest 3-minutowy film o nauce, który musi być nagrany jednym ciągiem, bez cięć i montażu.

Laureat/-ka pierwszego miejsca w konkursie otrzyma 12 tys. zł, laureat/-ka drugiego miejsca – 6 tys. zł, laureat/-ka trzeciego miejsca – 3 tys. zł. Laureat/-ka nagrody publiczności – voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu) fundowany przez British Council. Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska – będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA w wysokości 9 tys. dolarów amerykańskich. Ponadto zwycięzca lub zwyciężczyni weźmie udział w międzynarodowym finale FameLab International w Cheltenham w Wielkiej Brytanii podczas Cheltenham Science Festival.

Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do finału, biorą udział w profesjonalnym szkoleniu MasterClass. To intensywny kurs z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji i wystąpień publicznych, prowadzony przez brytyjskich i polskich trenerów.

Daty 9. edycji konkursu FameLab

  • Przyjmowanie zgłoszeń: 2 grudnia 2019 – 20 stycznia 2020 (do godziny 12:00)
  • Półfinał: 7 marca 2020
  • Szkolenie MasterClass z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych: 27–29 marca 2020
  • Finał krajowy: 16 maja 2020
  • Międzynarodowe półfinały oraz międzynarodowy finał w Cheltenham: 2–7 czerwca 2020

źródło: www.famelab.org.pl

Regulamin 9. edycji FameLab Poland

 


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie