Życie akademickie

Trwa nabór do otwartego konkursu TIFF Open

Opublikowano: 21.05.2018

forum akademickie

Już niecałe dwa tygodnie pozostały na przesłanie zgłoszeń do otwartego konkursu TIFF Open, który po raz kolejny odbywa się w ramach TIFF Festival we Wrocławiu.

TIFF Open to otwarty konkurs Festiwalu dedykowany fotografom i twórcom wykorzystującym medium fotografii. Jak zawsze organizatorzy poszukują nieszablonowego, autorskiego spojrzenia, świeżych i oryginalnych pomysłów na projekty fotograficzne. Chociaż sam konkurs nie ma narzuconego tematu, to mile widziane są projekty i cykle, które nawiązują do tegorocznego hasła Festiwalu: “Współpraca”, zarówno jako temat prac, jak i formuła ich wykonania. W ramach tego tematu konkurs skupia się na wszelkiego rodzaju kolaboracjach, kolektywach, a nawet odmowach kooperacji czy na rozmywaniu się autorstwa.

Do udziału w TIFF Open zaproszeni są studenci i absolwenci szkół artystycznych, amatorzy, freelancerzy, a także ci, którzy mają już na swoim koncie dokonania na polskiej i światowej scenie fotografii.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, we współpracy z kuratorami, będącymi jednocześnie jurorami konkursu, wybranych zostanie 4 laureatów, którym organizatorzy udzielą profesjonalnego wsparcia merytorycznego i promocyjnego podczas realizacji autorskich projektów. Nagrodzone projekty zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji TIFF Festival 2018 // Współpraca we wrocławskich przestrzeniach ekspozycyjnych: Galeria Arttrakt, Galeria Entropia, Galeria Tętno oraz Galeria u Agatki. Dodatkowo jury wybierze do 12 projektów, które zostaną pokazane w formie slideshowu podczas Festiwalu.

W jury zasiadają Daniel Filipek (artysta wizualny, dziennikarz i kurator), Agata Grzych (fotografka, kuratorka, założycielka kolektywu artystycznego #Thinpink gang), Mariusz Jodko (kurator i dyrektor Galerii Entropia), Krzysztof Pacholak (fotograf dokumentalista, kurator, animator kultury) oraz Maciej Bujko (dyrektor artystyczny TIFF Festival).

Tegoroczny TIFF Open wspierają firmy: Epson, Holy-Art i PermaJet, dzięki którym zostaną wyprodukowane wszystkie nagrodzone wystawy. Każdy z laureatów otrzyma wyjątkową możliwość zrealizowania swoich zdjęć na najwyższym poziomie, co będzie możliwe dzięki najnowszym technologiom oraz wieloletniemu doświadczeniu w produkcji fotografii.

Regulamin jest dostępny na stronie TIFF Festival. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja do godziny 23:59 poprzez festiwalową stronę.


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie