Życie akademickie

Trwa rekrutacja do GENESIS Startup

Opublikowano: 2019-05-10

forum akademickie

Do 24 maja trwa rekrutacja do nowego akceleratora GENESIS Startup. Poszukiwane są innowacyjne rozwiązania dla branży ubezpieczeniowej w czterech obszarach. Na najlepszy zespół czeka 15 tys. zł. 

Za działania akceleratora GENESIS Startup odpowiada Startup Academy, a partnerem strategicznym programu jest firma Compensa, która jest częścią koncernu Vienna Insurance Group, lidera ubezpieczeniowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki połączeniu sił tych dwóch organizacji, na startupy czeka szereg korzyści, które pozwolą im na rozwój ich innowacyjnych rozwiązań. Najlepszy zespół otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł.

Akcelerator wyróżnia cztery ścieżki, w ramach, których uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły na nowe produkty, usługi, aplikacje czy usprawnienia procesowe:

  • Potęga ekosystemów – kooperacja firm niepowiązanych ze sobą relacją handlową, a które są w stanie zaoferować dodatkową wartość dla odbiorcy, często poprzez oferowanie bardziej kompleksowej usługi lub przejmowanie na siebie dodatkowych czynności obciążających klienta.
  • Zbuduj społeczność – rozumiejąc daną społeczność, jej marzenia i obawy, marki mogą dostosować i zaoferować produkty czy usługi, które doskonale odpowiedzą na potrzeby i oczekiwania. Oferując rozwiązanie dostosowane do potrzeb danej społeczności, nawet niezwiązane z podstawowym biznesem, można nawiązać z nią relacje i zdobyć zaufanie klientów.
  • Postaw na zdrowie – obecnie w Polsce blisko 2,3 miliona osób posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Długi okres oczekiwania na wizytę u specjalisty jest jednym z głównych motywatorów do zakupienia takiego rozwiązania, ale istnieje w tej dziedzinie duże pole do usprawnień i zwiększenia wartości dla klienta.
  • Nowe technologie w służbie ubezpieczeń – Internet of Things, Wearables, Artificial Intelligence – to pojęcia w ostatnich latach nie schodzące z pierwszych stron gazet. Nowe technologie mogą również posłużyć w zapobieganiu negatywnych zdarzeń i ułatwić codzienne życie ludzi.

Program dedykowany jest młodym ludziom chcącym rozwijać swoje pomysły biznesowe i stworzyć startup, który w przyszłości podbije polski rynek. Do programu zgłaszać się mogą zespoły liczące od 2 do 5 członków. Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych odbywa się na stronie: www.genesisstartup.pl do 24 maja 2019 r.

Wybrane startupy wezmą udział w szeregu warsztatów biznesowych i indywidualnym mentoringu z ekspertami Startup Academy i Compensa. Działania te mają na celu dopracować pomysły biznesowe i zbadać ich rynkowy potencjał. Program zakończy się Demo Day, w czasie którego uczestnicy zaprezentują swoje projekty przed jury i powalczą o nagrody. Na zwycięzców czeka nagroda pieniężna o wartości 15 tys. zł. To nie koniec korzyści, jakie czekają na najlepsze startupy programu GENESIS Startup, ponieważ te z największym potencjałem dostaną również możliwość nawiązania długofalowej współpracy z firmą Compensa. Zyskanie globalnego partnera może dla nich stanowić krok milowy w ich dalszym rozwoju i okazać się cenniejsze od nagrody pieniężnej.

MK

 

 

 

 


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie