Szkoły wyższe

Trzecia edycji Letniej Szkoły Logistyki Białymstoku i w Chinach

Opublikowano: 2017-07-10

forum akademickie

Rozpoczęła się III edycja Letniej Szkoły Logistyki na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej w Polsce oraz w Zhejiang University Ningbo Institute of Technology w Chinach. W tym roku Politechnika Białostocka gości grupę 27 studentów z Chin wraz z dwoma opiekunami, a w Chinach przebywa 22 studentów Wydziału Zarządzania PB. Motywem przewodnim obu szkół jest Nowy Jedwabny Szlak.

Szkoła Letnia Logistyki w Zhejiang University Ningbo Institute of Technology oficjalnie została zainaugurowana 2 lipca. Białostockich studentów przywitał prof. Hao Wang – profesor honorowy Politechniki Białostockiej, odpowiedzialny po stronie chińskiej za organizację Letniej Szkoły Logistyki. Prezentując program tegorocznej edycji podkreślił, że celem zaplanowanych zajęć i warsztatów ma być przede wszystkim poszerzenie wiedzy z zakresu logistyki, ale także poznanie bogatej kultury Chin. W teoretycznych i praktycznych doświadczeniach podczas pobytu w jednym z największych portów świata polskich studentów wspierają dr Marta Jarocka i dr Ewa Glińska.

W Chinach szkoła potrwa cztery tygodnie. W programie merytorycznym zaplanowano zajęcia dotyczące globalnej gospodarki i finansów, problemów e-commerce, wyzwań w transporcie intermodalnym, zagadnień związanych z modelowaniem w logistyce oraz gospodarką magazynową. Dodatkowo zaplanowano wizyty studyjne w przedsiębiorstwach. Uczestnicy poznają także podstawy języka chińskiego, kaligrafii oraz tradycje Chin. W kolejnych dwóch tygodniach studenci zwiedzają Chiny.

W ramach programu szkoły na Wydziale Zarządzania PB zaplanowano analizę STEEPVL Nowego Jedwabnego Szlaku, także zajęcia dotyczące planowania transportu intermodalnego, gospodarki magazynowej, elementów automatyki w transporcie oraz wirtualnej spedycji i zarządzania transportem. Studenci udadzą się na wizyty studyjne m.in. do terminalu logistycznego przedsiębiorstwa Adampol oraz PKP Cargo w Małaszewiczach, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w  Piątnicy, oraz CEDC International. Chińscy studenci będą mieli okazję poznać też Białystok i okolice, zwiedzą Supraśl oraz Białowieżę.

– Udział w Letniej Szkole Logistyki daje niezwykłą szansę zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu globalnej  logistyki. Przedsięwzięcie nabiera szczególnego znaczenia w świetle rozwijającej się idei Nowego Jedwabnego Szlaku, która zakłada rozwój korytarzy transportowych łączących Chiny z Europą, a co za tym idzie inwestycje w infrastrukturę logistyczną. Udział w Szkole daje studentom  przewagę na konkurencjom rynku pracy – mówi dr Katarzyna Kuźmicz,
kierownik Letniej Szkoły Logistyki na Wydziale Zarządzania PB.

Letnia Szkoły Logistyki  uzyskała dofinansowanie prezydenta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

Dorota Sawicka


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie