Życie akademickie

V Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz INAW 2018

Opublikowano: 14.02.2018

forum akademickie

V Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz INAW 2018, które odbędzie się w dniach 7-25 marca w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie, zorganizowane zostało pod patronatem rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, prof. Stanisława Tabisza, przez Wydział Architektury Wnętrz krakowskiej ASP, we współpracy z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Tegoroczna edycja Biennale otwiera obchody Jubileuszu 200-lecia uczelni i została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Do wzięcia udziału w V Międzynarodowym Biennale Architektury Wnętrz zaproszeni są projektanci, pedagodzy oraz studenci wyższych uczelni artystycznych i projektowych z kraju i zagranicy. Bogaty program wydarzeń tegorocznej edycji odbywa się pod hasłem „RE/IN/VENTING” i stanowi formę rewizji ponowoczesnych wzorców dla kulturotwórczych przestrzeni i wnętrz architektury i miasta.

Piąta edycja Biennale zachęca do dialogu, otwiera się na społeczeństwo lokalne i stanowi odpowiedź na rosnącą potrzebę wielofunkcyjnych i wielokulturowych przestrzeni. Podczas Biennale organizowane są: konkurs „mos-space re/in/venting” – na projekt przestrzeni Małopolskiego Ogrodu Sztuki stanowiącego integralną część Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, międzynarodowa konferencja naukowa z udziałem zaproszonych osobistości ze świata nauki, sztuki i architektury z Polski i zagranicy, wystawa prac nagrodzonych w konkursie studenckim, spektakle, warsztaty i prezentacje projektów zrealizowanych w ramach interdyscyplinarnych działań Wydziału Architektury Wnętrz z tożsamymi ośrodkami naukowymi i projektowymi.

Na program V edycji Biennale składa się ponadto ekspozycja „SHOWROOM INTERIOR DESIGN images”, która została przygotowana specjalnie na to wydarzenie w przestrzeniach MOS-u i którą współtworzą manifesty Wydziałów Architektury Wnętrz z całej Polski czy też międzynarodowe projekty, m.in. „SUMMARY” powstały przy współpracy z architektem Samuelem Gonçalvesem z portugalskiego biura SUMMARY, autorem jednej z instalacji podczas XV Biennale Architektury w Wenecji.

Biennale będzie towarzyszyć publikacja zawierająca prezentowane w mieście projekty zespołowe z uczelni partnerskich, materiały z konferencji oraz katalog wyróżnionych i nagrodzonych prac studenckich.

V Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz – 7-25.03.2018

Wystawa pokonkursowa – 7-25.03.2018

Konferencja naukowa – 8-9.03.2018

Agata Karbowicz


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie