Życie akademickie

Wrocławska WSB otwiera akademickie laboratorium LTE

Opublikowano: 2019-01-10

forum akademickie

Pierwsze na Dolnym Śląsku akademickie laboratorium technologii LTE oraz 5G otwiera Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu przy współudziale firmy Nokia. Studenci będą się w nim uczyć obsługi i rozwijania usług opartych na superszybkim Internecie.

Otwarcie laboratorium – Lab powered by Nokia – odbędzie się 22 stycznia w budynku B Wyższej Szkoły Bankowej przy ulicy Fabrycznej 29–31. To miejsce, w którym będą tworzone i testowane rozwiązania z obszaru teleinformatyki oparte na technologii LTE, a wkrótce też 5G. Laboratorium wyposażone zostało przez Nokię w profesjonalny sprzęt do obsługi bezprzewodowego przesyłu danych w standardzie LTE i będzie rozbudowywane pod kątem wdrażanego w Polsce i na całym świecie nowego standardu przesyłu danych, jakim jest 5G.

Studenci uczący się w Lab powered by Nokia w WSB we Wrocławiu poznają technologie, które w najbliższych latach zrewolucjonizują usługi internetowe i telekomunikacyjne. Pozwolą one na rozwój Internetu rzeczy i wirtualnej rzeczywistości, co znajdzie zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w usługach dostępnych dla każdego użytkownika, np. w autonomicznych samochodach poruszających się bez kierowcy czy w telemedycynie, czyli usługach medycznych wykonywanych na odległość.

Nokia od lat stawia mocny nacisk na dzielenie się wiedzą, dlatego naturalnym dla nas elementem jest współpraca z lokalnymi uczelniami. Głęboko wierzę, że dzięki takim inicjatywom, możemy nie tylko realizować naszą misję, ale także znacząco przyczynić się do podniesienia jakości edukacji. Z praktyki wiemy, że najlepiej jest połączyć teorię z praktyką, dlatego gdy tylko pojawił się pomysł budowy akademickiego laboratorium od razu do niego przystąpiliśmy. Wszystko dla dobra studentów, którzy w przyszłości zdobytą wiedzę będą chcieli wykorzystać w pracy – tłumaczy Bartosz Ciepluch, dyrektor wrocławskiego oddziału Nokii.

W dniu otwarcia laboratorium powołane zostanie Koło Naukowe Sieci LTE i 5G. W dniu otwarcia zaplanowano również zwiedzanie laboratorium.

– Otwarcie Lab powered by Nokia  w WSB we Wrocławiu to szansa dla naszych studentów na przygotowanie się do pracy z technologiami przyszłości, a także na poznanie firmy Nokia i obszaru jej działalności. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy nasi studenci zdobędą pożądane na rynku pracy doświadczenie i kompetencje, które ułatwią im zawodowy start i dalszą karieręmówi Sebastian Sobczyk, menedżer kierunku Informatyka w WSB we Wrocławiu.

MK

 


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie