Sport akademicki

Wystrzałowe dziewczyny na inaugurację

Opublikowano: 2019-07-05

forum akademickie
Od lewej: N. Kochańska, A. Stankiewicz, K. Komorowska, fot. Paweł Skraba

Złoty medal na inaugurację zmagań w 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu zdobyły reprezentantki Polski w strzelectwie. Biało-czerwone triumfowały w konkurencji drużynowej strzelania z karabinu pneumatycznego z 10 metrów.

Na najwyższym stopniu podium stanęły: Aneta Stankiewicz (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, klub: CWZS Zawisza Bydgoszcz), Katarzyna Komorowska (Uniwersytet Łódzki, klub: KS Społem Łódź) oraz Natalia Kochańska (Uniwersytet Warszawski, klub: ZKS Gwardia Zielona Góra). Uzyskany przez nie wynik – 1870,9 pkt. – jest jednocześnie nowym rekordem Uniwersjady. Drugie miejsce zajęła ekipa Tajwanu (1868,8 pkt.), a trzecie – Indii (1866,2 pkt.).

W rozegranym również w czwartek konkursie indywidualnym o medal otarła się Stankiewicz, zajmując ostatecznie 4. lokatę. Na 25. miejscu sklasyfikowano Komorowską, a na 27. – Kochańską.

Tuż za podium skończył rywalizację judoka Oleksii Łysenko. Pochodzący z Ukrainy student Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (klub: AZS AWF Warszawa) przegrał decydującą walkę w kategorii +90 kg z Uzbekiem Mukhammadkarimem Khurramowem.

Na basenie startowały pierwszego dnia dwie polskie sztafety 4 × 100 metrów – panowie skończyli na szóstym, a panie na siódmym miejscu.

Od dwóch zwycięstw 3:0 rozpoczęły udział w turnieju drużynowym polskie tenisistki stołowe: Natalia Bajor (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, klub: KU AZS UE Wrocław; Paulina Krzysiek (Uniwersytet Warszawski, klub: GLKS Nadarzyn), Karolina Lalak (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, klub: KSTS MOSiR Karpaty Krosno i Sandra Wabik (Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie w Warszawie, klub: Bebetto AZS UJD Częstochowa) pokonały Mongolię i Kanadę. Panowie zaczęli od porażki z Japonią 0:3.

Szpadzistki, które tak udanie rozpoczęły poprzednią uniwersjadę w Tajpej, tym razem bez medalu. W turnieju indywidualnym najwyżej sklasyfikowana została Anna Mroszczak (Politechnika Wrocławska, klub: AZS Wratislavia Wrocław), która zajęła szóstą lokatę. Martyna Swatowska była szesnasta (AWF Katowice, klub: AZS AWF Katowice), a Jagoda Zagała (AWF Katowice, klub: GKS Piast Gliwice) – dwudziesta.

Po pierwszym dniu Polacy zajmują w klasyfikacji medalowej 6. miejsce.

MK

źródło: pasja.azs.pl


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie