Szkoły wyższe

Zapisy na ostatni w tym roku akademickim trymestr Uniwersytetu Otwartego

Opublikowano: 2017-02-06

forum akademickie

Trwa przyjmowanie zapisów na trzeci, wiosenny trymestr UO. Oferta obejmuje blisko 80 kursów – te najpopularniejsze z poprzednich trymestrów oraz ponad 60 zupełnie nowych. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na fakt, że znacznie rozszerzona została oferta z bloku przedmiotów reprezentujących nauki ścisłe i przyrodnicze, zresztą zgodnie z postulatami zainteresowanych.

Większość tematów zajęć Uniwersytetu Otwartego jest przeznaczona dla tych, którzy chcą podnieść dotychczasowe kwalifikacje zawodowe i uzupełnić swoje wykształcenie. Są i takie, które zainteresują osoby stawiające na rozwój osobisty, są hobbystami i chcą pogłębiać konkretne zainteresowania na poziomie akademickim. Dla nich jednocześnie będzie to okazja spotkania innych pasjonatów i osób o podobnych zainteresowaniach, a przy okazji porozmawiania o swoich pasjach z naukowcami, niejednokrotnie prawdziwymi autorytetami.

Wszystko to za stosunkowo niewygórowaną cenę od 160 zł za 15-godzinny wykład. Bez zbędnych formalności kandydat wchodzi na stronę internetową, wybiera kurs, potem płaci i już może realizować swoje marzenia. Zapisy będą trwały do 20 lutego. Warto pamiętać, że o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia rozpoczną się po 21 marca 2017 roku.

Uniwersytet Otwarty jest nową inicjatywą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obok standardowej misji kształcenia studentów I, II i III stopnia oraz na studiach podyplomowych, proponujemy zajęcia dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia (od 16 roku życia). Oferujemy kursy w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich, a więc wykładów i ćwiczeń, a nawet laboratoriów, które trwają cały semestr (najczęściej od 15 do 30 godzin).

Na zakończenie kursu słuchacz otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wykładach, a po zdaniu dobrowolnego egzaminu uzyskuje dodatkowo świadectwo z osiągniętymi efektami kształcenia i oceną. Spotkania odbywają się w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Pierwsza oferta przygotowana została jeszcze we wrześniu tego roku. Ostatecznie w pierwszym trymestrze jesiennym uruchomiono 8 kursów, na które zapisało się ponad 200 słuchaczy. Zajęcia drugiego, zimowego trymestru obejmują ponad 450 słuchaczy i 19 grup.

Szczegóły oferty i regulamin kursów dostępne są na stronie Uniwersytetu Otwartego UAM: www.uo.amu.edu.pl.

Przemysław Stanula


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie