Szkoły wyższe
08 Marca
Opublikowano: 2018-03-08

Zawodnicy AZS UG wicemistrzami w snowboardzie

Męska reprezentacja snowboardzistów AZS Uniwersytet Gdański zdobyła srebrne medale na Akademickich Mistrzostwach Polski w Snowboardzie Kobiet i Mężczyzn. W barwach AZS Uniwersytet Gdański najlepiej zaprezentował się Kosma Wilk i Michał Kurant, którzy awansowali z Półfinału Zachód do wielkiego finału, gdzie rywalizowało 60 najlepszych zawodników. Kobieca reprezentacji UG zajęła 7. miejsce wśród uniwersytetów.

W dniach 1-4 marca w Wiśle odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie Kobiet i Mężczyzn. Snowboardziści AZS UG zdobyli wicemistrzostwo na tej imprezie. Najlepiej zaprezentowali się Kosma Wilk (na fot.) i Michał Kurant, którzy awansowali z Półfinału Zachód do wielkiego finału, gdzie rywalizowało 60 najlepszych. Trzeci zawodnik AZS UG Michał Borys o kilka sekund przegrał rywalizacje o finał. Do klasyfikacji drużynowej liczyły się wyniki trzech najlepszych zawodników, dobre rezultaty wymienionych studentów pozwoliły na zajęcie III miejsca. Pozostali trzej zawodnicy UG plasowali się nieco niżej.

W Akademickich Mistrzostwach Polski uczestniczyła również reprezentacja kobiet, która zajęła 7. miejsce wśród uniwersytetów.