Aktualności
Sport akademicki
16 Września
Fot. EUSA
Opublikowano: 2021-09-16

Adam Roczek nadal na czele EUSA

Adam Roczek został prezydentem Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego na kolejną, czteroletnią kadencję. Wybory nowego 12-osobowego Zarządu odbyły się w Budapeszcie, gdzie na Walnym Zgromadzeniu EUSA spotkały się delegacje z 38 europejskich państw.

Adam Roczek piastuje funkcję prezydenta European University Sports Association nieprzerwanie od 2012 roku. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, z którą związany jest do dziś. Ukończył studia na kierunku turystyka i rekreacja oraz studia podyplomowe na kierunku menedżer sportu. Od czasów studenckich angażuje się w działalność Akademickiego Związku Sportowego. Pełnił między innymi funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego AZS. Był wiceprezydentem Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017. Otrzymał tytuł doktora honoris causa Państwowego Uniwersytetu Kultury Fizycznej i Sportu w Kijowie oraz Państwowego Uniwersytetu Kultury Fizycznej i Sportu w Kiszyniowie.

Pierwszym wiceprezydentem EUSA został ponownie wybrany Haris Pavletic z Chorwacji. Na wiceprezydentów mianowano: Ivanę Ertlovą z Czech, Bruno Barracosę z Portugalii oraz Joerga Foerstera z Niemiec.

W trakcie Walnego Zgromadzenia nie tylko wybrano nowe władze, ale zatwierdzono także San Marino jako nowego, 47. członka EUSA. Delegaci uczestniczyli również w wydarzeniu dotyczącym przyszłości sportu akademickiego – EUSA-FISU Dialog Strategiczny 2021 (EUSA-FISU Strategic Dialogue 2021). Zorganizowane zostały panele o powrocie sportu akademickiego po pandemii COVID-19. Omówiono przyszłe wydarzenia międzynarodowe – Międzynarodowy Dzień Sportu Akademickiego, zimową Uniwersjadę w Lucernie, jak i letnią Uniwersjadę w Chengdu w 2022 roku. Do udziału w panelu została zaproszona delegacja Komitetu Organizacyjnego Europejskich Igrzysk Akademickich w Łodzi w 2022. Koordynatorka projektu, Tatsiana Andrushka, opowiedziała o przygotowaniach do imprezy.

MK, źródło: www.pasja.azs.pl

Dyskusja (0 komentarzy)