Aktualności
Sport akademicki
02 Marca
Fot. ME Foto
Opublikowano: 2020-03-02

AGH Kraków i AWF Katowice najlepsze w AMP w snowboardzie

Ekipy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wśród kobiet i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach zwyciężyły w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie, które zakończyły się w Wiśle. W imprezie udział wzięli reprezentanci blisko czterdziestu wyższych uczelni.

Drużyna AGH z przewagą ponad trzydziestu punktów wyprzedziła na podium Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu i Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Z kolei w klasyfikacji mężczyzn przewaga katowickiej AWF była bardziej wyraźna i wyniosła blisko pięćdziesiąt punktów. Na kolejnych pozycjach uplasowały się reprezentacje Politechnik – Krakowskiej i Warszawskiej.

Z indywidualnymi złotymi medalami do domów wracają: Olimpia Kwiatkowska (PPWSZ Nowy Targ, slalom gigant), Agnieszka Troszok (AGH Kraków, banked slalom), która obroniła tytuł sprzed roku, Mikołaj Rutkowski (AWF Kraków, slalom gigant) i Konrad Miklasiński (Uniwersytet Rolniczy Kraków, banked slalom). Ten ostatni jest jedynym zawodnikiem, który wywalczył dwa medale w indywidualnych startach, bo zdobył również srebro w slalomie gigancie.

W zawodach udział wzięły trzy reprezentantki Polski na ostatnie uniwersjady. Najlepiej z nich spisała się Dominika Wolska, która przed trzema laty w Ałmatach otarła się o medal, zajmując czwarte miejsce w snowboardowym crossie. W Wiśle Wolska, studentka PPWSZ Nowy Targ, zajęła drugie miejsce w banked slalomie. Klementyna Kołodziej z AWF Katowice i Urszula Mendys z AWF Warszawa zajęły odległe lokaty, ale ta druga mogła cieszyć się z brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej.

Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie na stoku Skolnity w Wiśle po raz szósty zorganizował KU AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Cykl Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu.

Paweł Hochstim, źródło: www.pasja.azs.pl

Dyskusja (0 komentarzy)