Aktualności
Sport akademicki
10 Kwietnia
Fot. Wiktoria Dziurdź
Opublikowano: 2024-04-10

AMP: rozdano medale w biegach przełajowych, brydżu i judo

Rozdano kolejne medale Akademickich Mistrzostw Polski. Poznaliśmy najlepszych wśród studentów biegaczy przełajowych, brydżystów i judoków. 

Rywalizacja w biegach przełajowych na dystansie 3 i 6 km (kobiety) oraz 4,5 i 9 km (mężczyźni), a także w sztafecie mieszanej 4 × 1,5 km, toczyła się w Pile. W zawodach, których gospodarzem była Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica – wzięło udział 650 osób z 55 uczelni.

Najlepsze w klasyfikacji drużynowej okazały się ekipy Politechniki Gdańskiej. Zawodnicy i zawodniczki trójmiejskiej uczelni zdobyli aż sześć medali, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu. W biegu na 3 km triumfowała Oliwia Paradowska, w konkurencji na 9 km najlepiej spisał się Dariusz Boratyński, a ponadto drużyna PG Gdańsk nie miała sobie równych w sztafecie mieszanej 4 × 1,5 km. W pozostałych konkurencjach – 6 km pań i 4,5 km panów – zwyciężyli odpowiednio: Patrycja Kapała (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) oraz Michał Piątek (Politechnika Częstochowska).

Z kolei brydżyści spotkali się tym razem na Uniwersytecie Szczecińskim. Na Pomorze Zachodnie zjechało blisko 200 zawodników z 23 uczelni. W turnieju par triumfowali Piotr Jasiński i Maksymilian Grochowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Duszakowi i Filipowi Parolowi z Politechniki Warszawskiej, a na najniższym stopniu podium stanęli Monika Skrobacz i Adam Najdecki z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W rywalizacji drużynowej zwyciężyła ekipa Uniwersytetu Warszawskiego, przed Politechniką Łódzką i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Dla UW to piąty z rzędu triumf w grze teamów podczas AMP. W klasyfikacji drużynowej najlepszy również był UW, a tuż za nim uplasowały się AGH i PŁ.

Zwycięstwem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach zakończyły się AMP-y w judo, które rozegrano w hali AWFiS w Gdańsku. Na tatami walczyło 300 osób z 61 uczelni. Mistrzowskie tytuły sprzed roku obroniły Paulina Muszyńska (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku) w kategorii do 78 kg oraz Wiktoria Lis (AWF Katowice) w kategorii powyżej 78 kg. Z kolei nowymi mistrzyniami zostały: Klaudia Cieślik (AWF Katowice) w kategorii wagowej do 52 kg, Oliwia Wątorek (AWF Kraków) w kategorii do 63 kg i Agata Pałka (Uniwersytet Gdański) w kategorii 70 kg.

Wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęło aż czterech ubiegłorocznych brązowych medalistów. Wygraną w kategorii do 73 kg odniósł Filip Bieliński (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie), zaś w wadze do 81 kg triumfował Oskar Rogalski (AWF Warszawa). Najlepsi w kategoriach do 100 oraz powyżej 100 kg okazali się natomiast Jakub Bogdaniuk (Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie w Warszawie) i Albert Sowa (Politechnika Warszawska). Złoto w zmaganiach do 90 kg mężczyzn zgarnął zaś Dmitrij Janczylik (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), który przed rokiem był drugi.

MK, źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)