Aktualności
Sport akademicki
13 Maja
Fot. Marcin Selerski
Opublikowano: 2024-05-13

AWF Katowice najlepsza w studenckich szarżach

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach wygrała klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce. Zawody rozegrano w Warszawie.

Po raz trzeci z rzędu do stolicy przyjechali specjaliści i specjalistki od władania białą bronią, żeby wziąć udział w walce o medale Akademickich Mistrzostw Polski. W imprezie wzięło udział blisko 130 osób z 37 uczelni. Zmagania rozgrywane były na ośmiu planszach i toczyły się we wszystkich typach broni: szpadzie, florecie i szabli. Organizatorem wydarzenia był AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Najdłużej trwała walka o medale w szpadzie, bo tu najwięcej było też zgłoszonych uczestników. Ostatecznie wśród mężczyzn triumfował Damian Michalak z AWF Katowice, wygrywając w finale z Piotrem Urbanem (AWF w Krakowie). Natomiast wśród kobiet w finałowej walce Zofia Janelli z Politechniki Wrocławskiej pokonała Kingę Zgryźniak z Politechniki Śląskiej w Gliwicach i obroniła złoty medal zdobyty przed rokiem. To już jej trzeci krążek AMP (w debiucie zdobyła brąz).

We florecie najlepsi okazali się: Karolina Żurawska z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, która pokonała w walce o tytuł Aleksandrę Wieczorek (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Wśród panów triumfował Adam Podralski (Gdański Uniwersytet Medyczny), który wygrał z Piotrem Borowcem (Politechnika Gdańska). Natomiast w szabli zwyciężyli Zuzanna Cieślar oraz Krzysztof Kaczkowski (oboje z AWF Katowice).

Po raz kolejny upamiętniono gwiazdy AZS. Nagroda im. Władysława Dobrowolskiego trafiła w ręce szablisty Krzysztofa Kaczkowskiego, a nagrodę im. Małgorzaty Serini-Bulskiej otrzymała najlepsza florecistka – Karolina Żurawska.

W klasyfikacji drużynowej uczelni zwyciężyła Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, wyprzedzając Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Robert Zakrzewski, źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)