Aktualności
Sport akademicki
06 Czerwca
Fot. Marcin Selerski
Opublikowano: 2022-06-06

AWF Katowice ponownie najlepsza w szermierce

Sukcesem AWF w Katowicach zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce. Zawody rozegrano w hali Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

W imprezie wzięło udział blisko 150 osób z 42 uczelni. Przez kilka godzin, na ośmiu planszach, rozgrywały się emocjonujące pojedynki w szpadzie, florecie i szabli. W stawce nie brakowało zawodników, którzy kilka dni temu zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy U23 w drużynie – Macieja Bema (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) i Mateusza Kozaka (Uniwersytet Gdańsk) czy też drużynowych brązowych medalistów ME U23 w szabli: Piotra Szczapanika (Politechnika Warszawska) i Jakuba Broniszewskiego (Akademia Leona Koźmińskiego). W akcji zobaczyć można było też Martynę Swatowską-Wenglarczyk (Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach), która ostatnio zajęła szóste miejsce podczas Pucharu Świata szpadzistek w Katowicach. Dla niektórych turniej był dobrym sprawdzianem przed zgrupowaniem przygotowującym do mistrzostw Europy seniorów, które odbędą się 17 czerwca.

W turnieju szpadzistek zwyciężyła Gloria Klughardt pokonując w finale Barbarę Brych (15:13). Obie zawodniczki reprezentują AWF im. Bronisława Czecha w Krakowie. Natomiast wśród mężczyzn złoto obronił Wojciech Lubieniecki z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który w finale pokonał Wojciecha Kolańczyka z Wyższej Szkoły Handlowej w Wrocławiu (15:12).

We florecie tytuły wywalczyli reprezentanci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Julia Walczyk i wspomniany już Maciej Bem. Natomiast szablą najlepiej władali Zuzanna Cieślar i Krzysztof Kaczkowski z AWF Katowice. To właśnie ta uczelnia zwyciężyła też w klasyfikacji generalnej, tak jak przed rokiem wyprzedzając UAM. Trzecie miejsce dla AWF Kraków.

Robert Zakrzewski, źródło: www.pasja.azs.pl

Dyskusja (0 komentarzy)