Aktualności
Sport akademicki
12 Lipca
Opublikowano: 2018-07-12

AZS UG Futsal Ladies zwyciężczyniami turnieju międzynarodowego

W Międzynarodowym Towarzyskim Turnieju w Futsalu Kobiet w Poznaniu zawodniczki AZS UG Futsal Ladies triumfowały po wygranej z gospodyniami rywalizacji – AZS UAM Poznań. W zawodach udział wzięły też dwa zespoły z Anglii (Liverbird Futsal i Manchester Futsal). Ponadto zawodniczka AZS UG Natalia Świętoniowska została powołana do Reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata w Kazachstanie.

Po raz pierwszy w historii wspólnych spotkań pomiędzy AZS UG Futsal Ladies a AZS UAM Poznań to Gdańszczanki wygrały rywalizację. Podczas turnieju selekcjoner kadry narodowej w futsalu kobiet Wojciech Weiss powołał zawodniczkę AZS UG Natalię Świętoniowską do reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata w Kazachstanie.

– Jestem niezmiernie szczęśliwy że Natalia została dostrzeżona przez selekcjonera reprezentacji Polski. To ogromne wyróżnienie i docenienie postępów, jakie robi ona sama oraz cały zespół. Życzę jej, aby przebiła moje IV miejsce na AMŚ z 2006 roku. To wspaniała przygoda i sygnał dla drużyny że idziemy w dobrym kierunku – komentuje Tomasz Aftański, trener AZS UG Futsal Ladies.

Monika Rogo

Dyskusja (0 komentarzy)