Aktualności
Sport akademicki
02 Maja
Fot. Wiktoria Rożnowska
Opublikowano: 2023-05-02

Brydżyści z Politechniki Łódzkiej najlepsi w AMP-ach

Politechnika Łódzka wygrała klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym. Zawody odbyły się w Katowicach. 

Trwające trzy dni zmagania na obiektach Park Hotel Diament Katowice zgromadziły blisko 190 zawodników z 27 uczelni. W początkowej fazie rywalizowano w parach. Najlepiej ze wszystkich spisał się duet Tomasz Krym – Bartosz Bejenka (Politechnika Łódzka), którzy na podium wyprzedzili Romana Madeja i Mateusza Krzemyka (Uniwersytet Jagielloński) oraz Pawła Stężałę i Wojciecha Bondarewicza (Uniwersytet Szczeciński). Dla tych ostatnich to drugi z rzędu brązowy medal AMP w brydżu sportowym.

Po zeszłorocznych AMP-ach pozostał niedosyt, dlatego tym razem jechaliśmy do Katowic, aby być w pierwszej trójce, a najlepiej wrócić ze złotem. Skończyliśmy na drugim miejscu, co jest przyzwoitym wynikiem – przyznaje Mateusz Krzemyk z UJ. – Na mistrzostwach pojawiło się dużo nowych twarzy, co ma swoje plusy, choćby fakt, że studenci chcą się rozwijać i grać. Generalnie poziom sportowy był bardzo podobny, co przed rokiem – dodaje.

W rywalizacji teamów – podobnie jak w ubiegłym roku – najlepsza okazała się ekipa Uniwersytetu Warszawskiego. Dla stołecznej uczelni to czwarty z rzędu triumf w tej konkurencji. Srebrne medale wywalczyli brydżyści z Uniwersytetu Szczecińskiego, a brązowe – trzecia drużyna Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Politechnika Łódzka, a podium uzupełniły Uniwersytet Szczeciński i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Paweł Skraba, źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)