Aktualności
Sport akademicki
04 Marca
Fot. Przemysław Szyszka
Opublikowano: 2021-03-04

Bydgoszczanie z WSG najlepsi w futsalu

Studenci Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy wygrali w Poznaniu Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu. W finale pokonali Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 5:0.

Turniej finałowy odbywał się od poniedziałku do środy (1–3 marca) w Poznaniu, a jego gospodarzem był Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. W imprezie wzięło udział 15 drużyn. W ostatniej chwili zrezygnowała ekipa Uniwersytetu Warszawskiego.

W meczu decydującym o złotym medalu studenci Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy pokonali Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 5:0.

Z meczu na mecz w tym turnieju się rozkręcaliśmy. W grupie graliśmy na pewno wolniejszy futsal niż później. Nie będę ukrywał, że byliśmy przygotowani na grę w finale. A swoje musieliśmy w tym finale wybiegać, żeby strzelić tyle goli – przyznał Szymon Kmiecik z bydgoskiej ekipy.

Zespół spod Wawelu już drugi rok z rzędu kończy zmagania na drugim miejscu. W poprzedniej edycji AMP „ekonomiści” ulegli Kolegium Jagiellońskiemu Toruńskiej Szkole Wyższej. Obrońcy tytułu tym razem uplasowali się na piątym miejscu.

Bydgoszczanie zasłużenie wygrali, bo byli zespołem lepszym. Na nasze usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że czterech naszych czołowych zawodników nie mogło zagrać w tym meczu. Gratuluję rywalom, a my jesteśmy podwójnym wicemistrzem Polski, bo przecież srebro wywalczyły także dziewczyny, więc jesteśmy z tego zadowoleni. Myślę, że dobrze reprezentowaliśmy naszą uczelnię – mówi zawodnik futsalowej drużyny, a jednocześnie prezes AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Daniel Bukalski.

Na trzecim stopniu podium, podobnie jak w turnieju kobiet, stanęli reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, którzy w meczu o brązowy medal wygrali z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie 6:3.

Tradycyjnie organizatorzy przyznali też nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano kapitana AWF Kraków Wojciecha Przybyła, nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Szymon Kmiecik (WSG Bydgoszcz), a królem strzelców został Cezary Pęciak (UMCS Lublin), który na swoim koncie zapisał dziesięć trafień.

Przypomnijmy, że w rozegranym wcześniej turnieju kobiet triumfowały futsalistki Uniwersytetu Jagiellońskiego. To ich czwarte z rzędu złoto.

MK, źródło: pasjaazs.pl

Dyskusja (0 komentarzy)