Aktualności
Sport akademicki
01 Marca
Źródło: AZS
Opublikowano: 2021-03-01

Dominacja futsalistek spod Wawelu

Futsalistki Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz kolejny obroniły tytuł akademickich mistrzyń Polski. Całe podium zajęły reprezentantki krakowskich uczelni.

W finale zakończonego w niedzielę w Poznaniu turnieju finałowego studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego pokonały Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 2:1. To już czwarte z rzędu złoto dla przedstawicielek najstarszej polskiej uczelni. Brązowe medale zawisły na szyjach zawodniczek Akademii Wychowania Fizycznego mi. Bronisława Czecha w Krakowie, które w spotkaniu o III miejsce wygrały z gospodyniami – Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza 2:0. W imprezie udział wzięło szesnaście drużyn.

Tradycyjnie organizatorzy przyznali też nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Patrycję Sutkowską z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, nagrodę dla najlepszej bramkarki otrzymała Denisa Mochnacka (UJ Kraków), a królową strzelczyń została Aleksandra Sudyk z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, która na swoim koncie zapisała 12 bramek.

W poniedziałek do rywalizacji przystąpili z kolei futsaliści. W zmaganiach uczestniczy jedenaście drużyn. Rywalizacja odbywa się do środy w halach Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

źródło: www.pasjaazs.pl

Dyskusja (0 komentarzy)