Aktualności
Sport akademicki
30 Kwietnia
Źródło: Facebook/SAE AeroDesign Warszawa
Opublikowano: 2019-04-30

Dominacja studentów PW na zawodach SAE Aero Design

Dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i trzy trzecie – to wyniki zespołu z Politechniki Warszawskiej w międzynarodowych zawodach dla studentów zajmujących się projektowaniem i budowaniem samolotów bezzałogowych.

Studenci z Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, wzięli udział we wszystkich trzech konkursowych klasach: Regular, Micro i Advanced. Bezkonkurencyjni okazali się w klasie Regular, w której wygrali zarówno klasyfikację generalną, jak i klasyfikację lotów. Dodatkowo zajęli drugie miejsce w klasyfikacji lotów i trzecie w klasyfikacji generalnej klasy Micro, a w klasie Advanced byli trzeci w lotach i trzeci w łącznej punktacji.

Zawody SAE Aero Design trwały odbywały się w kalifornijskim Van Nuys. Politechnikę Warszawską reprezentował dwunastoosobowy zespół w składzie: Daniel Pyś, Weronika Stolarczyk, Aleksandra Pakuła, Marcin Janoszuk, Piotr Czubak, Tomasz Raczkowski, Piotr Pacuszka, Michał Modzelewski, Justyna Głuchowska, Tomasz Sadowy Sadowski, Urszula Gołyska i Tomasz Sawina. Ich wyjazd odbył się w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych! 3.0.”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: PW

 

Dyskusja (0 komentarzy)