Aktualności
Sport akademicki
09 Lipca
Fot. Paweł Skraba
Opublikowano: 2019-07-09

Drugi złoty medal dla Polski na Uniwersjadzie w Neapolu

Konrad Bukowiecki z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, reprezentujący AZS UWM Olsztyn, zdobył złoty medal w konkursie pchnięcia kulą podczas Letniej Uniwersjady w Neapolu. Wynikiem 21,54 m Polak ustanowił przy okazji nowy rekord Uniwersjady.

Bukowiecki był bezkonkurencyjny od pierwszej do ostatniej kolejki. W pierwszym rzucie uzyskał 20,63 m. Później oddał dwie nieudane próby. W czwartym pchnięciu umocnił się jednak na prowadzeniu – 21,00 m, a w piątej kolejce posłał kulę ponad pół metra dalej – 21,54 m.

– Bardzo się cieszę, że wygrałem. Zrealizowałem swój cel, a przy okazji ustanowiłem rekord Uniwersjady, więc tym bardziej mam powody do radości. Miałem tutaj coś do udowodnienia za poprzednią Uniwersjadę – powiedział Bukowiecki tuż po zwycięstwie. – Byłem dobrze zmotywowany. Rywale zbliżali się do mnie, wiedziałem, że stać ich na to, by pchać jeszcze dalej, więc musiałem poprawić jeszcze swój wynik – skomentował przebieg finałowego konkursu.

To drugi złoty medal biało-czerwonych na włoskich arenach. Pierwszego dnia Uniwersjady na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna w składzie: Aneta Stankiewicz (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, klub: CWZS Zawisza Bydgoszcz), Katarzyna Komorowska (Uniwersytet Łódzki, klub: KS Społem Łódź) oraz Natalia Kochańska (Uniwersytet Warszawski, klub: ZKS Gwardia Zielona Góra), które wygrały konkurencję strzelania z karabinu pneumatycznego z 10 metrów.

Poza tym mamy też na koncie trzy brązowe krążki: Filipa Zaborowskiego (Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, klub: MKP Szczecin) w pływackim wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym, Wojciech Kolańczyka w turnieju indywidualnym szpadzistów oraz drużyny szpadzistek w składzie: Anna Mroszczak (Politechnika Wrocławska, klub: AZS Wratislavia Wrocław), Jagoda Zagała (AWF Katowice, klub: GKS Piast Gliwice), Martyna Swatowska (AWF Katowice, klub: AZS AWF Katowice) i Kamila Pytka (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, klub: AZS AWF Warszawa), które powtórzyły tym samym wynik z poprzedniej Uniwersjady w Tajpej.

Z pięcioma medalami Polska zajmuje w klasyfikacji 12. miejsce. Uniwersjada potrwa do 14 lipca.

MK

źródło: www.pasja.azs.pl

 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)