Aktualności
Sport akademicki
16 Sierpnia
Opublikowano: 2018-08-16

Esport na Uniwersytecie Łódzkim

Do kilkunastu organizacji studenckich zarejestrowanych na Uniwersytecie Łódzkim doszła właśnie kolejna – UŁani. Zrzeszeni w niej żacy z kilku kierunków studiów zajmują się esportem.

Do tej pory UŁani reprezentowali łódzką uczelnię nieoficjalnie. Z propozycją zarejestrowania ich jako organizacji studenckiej wyszli przedstawiciele T-Mobile Ligi Akademickiej. Spotkało się to z przychylnością władz uniwersytetu, które zaangażowały się w ten pilotażowy projekt, pomagając założyć pierwsze oficjalne stowarzyszenie studentów rywalizujących w esportach. Warunkiem było pogodzenie pasji do gier z nauką.

– Zdajemy sobie sprawę z potencjału sektora esportowego, ale nie zapominamy też o zagrożeniach wynikających np. z uzależnienia od gier komputerowych – zaznacza Paweł Śpiechowicz, rzecznik UŁ.

Założycielem Organizacji Esportowej Ligi Akademickiej UŁ został Karol Dubaj, który przez dwa ostatnie sezony TMLA był kapitanem reprezentacji UŁanów. Zespół liczy obecnie 5 osób, ale zaprasza do swojej sekcji także innych studentów grających m.in. w Rainbow Six: Siege, Overwatch lub Starcraft 2.

Zespół UŁani otrzyma na wstępie od uczelni wsparcie w postaci własnego miejsca do treningów i rozgrywek oraz łącza internetowego dobrej jakości. W przyszłości, w przypadku sukcesów drużyny, władze uniwersytetu nie wykluczają wsparcia w poszerzonej formie.

MK

(Źródło: UŁ)

Dyskusja (0 komentarzy)