Aktualności
Sport akademicki
18 Czerwca
Źródło: Facebook/AMP w tenisie
Opublikowano: 2024-06-18

Gem, set, mecz dla drużyn AMW w Gdyni i AWF w Krakowie

Studenci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie okazali się najlepsi w Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie. Turniej finałowy odbył się w Krakowie. 

Na poziom tegorocznej rywalizacji nie mogli narzekać nawet najbardziej wybredni kibice. Zarówno wśród pań, jak i panów zmagania na krakowskich kortach były bardzo wyrównane.

W męskim turnieju w pierwszym półfinale spotkały się drużyny Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Marynarki Wojennej z Gdyni. Lepsza okazała się drużyna z Trójmiasta, która zdecydowanie wygrała zarówno w singlu, jak i w deblu. Do finału awansowała również Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, która po trzysetowej batalii pokonała Uniwersytet Gdański.

Mecz o trzecie miejsce zakończył się nieco przedwcześnie. Gdańszczanie odnieśli pewne zwycięstwo w deblu, natomiast grę singlową przerwano ze względu na kontuzję gracza z UW. Tym samym brązowe medale odebrali zawodnicy UG, a stołeczna ekipa musiała się obejść smakiem. W wielkim finale tenisiści AMW Gdynia nie mieli żadnej litości dla ALK Warszawa. Debel zakończył się rezultatem 6:2, 6:3, a w singlu Kacper Szymkowiak zdominował Karola Szczapa, wygrywając w obu setach bez straty gema.

W pierwszym żeńskim półfinale spotkały się dwie drużyny ze stolicy. Uniwersytet Warszawski musiał uznać wyższość Uczelni Łazarskiego. Miejsce w decydującej rozgrywce zapewniły sobie także tenisistki Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, które pokonały Politechnikę Gdańską. W obu półfinałach do wyłonienia zwycięzcy wystarczyły dwa mecze. W meczu o trzecie miejsce triumfowały zawodniczki UW, które wygrały z PG. Z kolei złote medale odebrały studentki AWF Kraków, pokonując Uczelnię Łazarskiego.

Przyznano również nagrody indywidualne. Wyróżnienie im. Władysław Jentysa, czyli czołowego polskiego tenisisty lat dwudziestych ubiegłego wieku i jednego ze współzałożycieli AZS Kraków, otrzymał Kacper Szymkowiak z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Z kolei nagrodę im. Jadwigi Jędrzejowskiej (finalistki singlowej trzech turniejów wielkoszlemowych oraz zwyciężczyni deblowej w Paryża z 1939 roku, wychowanki AZS Kraków) otrzymała Joanna Zawadzka z AWF Kraków.

źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)