Aktualności
Sport akademicki
08 Listopada
Źródło: archiwum prywatne
Opublikowano: 2021-11-08

Kolejny sukces robotyków z Politechniki Łódzkiej 

Dwa najwyższe miejsca na podium – to dorobek studentów Politechniki Łódzkiej w konkursie Robotex International 2021 w Tallinie. Wystartowali w nim już po raz drugi.

Impreza w stolicy Estonii to największe europejskie zawody robotów. Po raz drugi wystartowała w nich reprezentacja Studenckiego Koła Naukowego Robotyki SKaNeR z Politechniki Łódzkiej. Ich roboty najszybciej pokonały tor z dodatkowymi „atrakcjami” na drodze i zajęły dwa najwyższe miejsca na podium.

Nasi reprezentanci wzięli udział w kategoriach Line Following oraz Line Following Enhanced. Polegają one na jak najszybszym pokonaniu przez robota trasy wyznaczonej czarną linią na białym tle. W wersji Enhanced dodatkowo należało pokonać napotkane na trasie przeszkody, takie jak wzgórze, pochylnia, skrzyżowania, rozwidlenie dróg, cegła oraz przejazd przez strefę z odcinkowym pomiarem prędkości – raportuje opiekun studentów dr hab. inż. Grzegorz Granosik, prof. PŁ.

Zespół SKaNeR w składzie: Małgorzata Rogowska, Paweł Rogowski oraz Tomasz Smaż wprowadził do finałów dwa roboty. „Ugryź” i „Sherlock” zajęły dwa najwyższe stopnie podium, przejeżdżając tor z czasami odpowiednio: 32 i 34 sekundy.

W całych zawodach wzięły udział drużyny z ponad 20 krajów z całego świata, których roboty konkurowały w 12 kategoriach.

Ewa Chojnacka, źródło: PŁ

 

Dyskusja (0 komentarzy)