Aktualności
Sport akademicki
05 Marca
Fot. Tomasz Serwiak
Opublikowano: 2024-03-05

„Krakusy” rządzą na snowboardowych trasach

Studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego i studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie okazali się najlepsi podczas Akademickich Mistrzostw Polski rozegranych w Białce Tatrzańskiej. Indywidualnie bezkonkurencyjny był Oskar Kwiatkowski, mistrz świata w gigancie równoległym, który sięgnął po dwa złote medale. 

Obecność aktualnego mistrza świata na największej, sportowej imprezie akademickiej w Polsce była dużym zaskoczeniem. Kwiatkowski, student Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, pierwotnie miał w planach inne starty, ale niesprzyjająca aura wpłynęła na zmiany w kalendarzu najlepszych snowboardzistów. W Białce Tatarzańskiej niepodzielnie rządził na trasach w slalomie i banked slalomie. Olimpijczyk z Pjongczangu i Pekinu triumfował w obu konkurencjach.

Wśród kobiet błyszczały za to reprezentantki Polski z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Slalom wygrała Maria Bukowska-Chyc, a w banked slalomie triumfowała Joanna Zaryczny. Druga w obu konkurencjach była natomiast Olga Kaciczak (Uniwersytet Jagielloński).

W klasyfikacji generalnej AMP w snowboardzie w Białce Tatrzańskiej zwyciężyły dwie małopolskie uczelnie. Wśród kobiet Uniwersytet Jagielloński przed Uniwersytetem Warszawski i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, zaś u panów AGH przed Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach i Politechniką Warszawską

źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)