Aktualności
Sport akademicki
31 Maja
Fot. IMAGE W. Rożnowska
Opublikowano: 2022-05-31

Najlepsi jeźdźcy studiują w ALK

Po trzech latach przerwy Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie odzyskała tytuł najlepszej uczelni w Akademickich Mistrzostwach Polski w jeździectwie. Impreza odbyła się w Radzionkowie.

W trakcie trzydniowych zawodów organizowanych przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Klub Jeździecki Lider wzięło udział 119 studentów z 39 uczelni.

W ujeżdżaniu w kategorii amator triumfował Jakub Śmieja ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (koń Joker), a podium uzupełniły dwie zawodniczki Uniwersytetu Jagiellońskiego: Martyna Kubala i Karolina Wojdyła. Kategorię profi wygrała natomiast Julia Rogowska z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, startująca na koniu Le Baton Rouge M. Srebro przypadło Honoracie Stromskiej ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a brąz – Klarze Woźnickiej z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

W skokach przez przeszkody w kategorii amator po złoto sięgnęła Liwia Król z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (koń Cytat), wyprzedzając Julię Janku z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Aleksandrę Morel z Akademii Wychowania Fizycznego ZWKF Gorzów Wlkp. Z kolei w kategorii profi zwyciężyła Aniela Szlufik z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (koń Helia van de Heihoek) przed Filipem Babiakiem z Uniwersytetu Gdańskiego i Niną Mielczarek z Uniwersytetu Łódzkiego.

Zwyciężczynią klasyfikacji kombinowanej – podobnie jak przed rokiem – została Monika Michalak (koń Linto) z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Druga była Agnieszka Zuchniak (SGGW), a trzecia – Marta Ziółkowska (Politechnika Warszawska).

W klasyfikacji generalnej AMP w jeździectwie triumfowała Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie przed Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz Uniwersytetem Jagiellońskim.

Paweł Skraba, źródło: www,pasja.azs.pl

Dyskusja (0 komentarzy)