Aktualności
Sport akademicki
30 Czerwca
Źródło: www.tu.kielce.pl
Opublikowano: 2021-06-30

Nowy stadion dla Politechniki Świętokrzyskiej

Infrastruktura Politechniki Świętokrzyskiej powiększyła się o nowy stadion. Nowoczesny obiekt pozwoli na organizację zawodów młodzieżowych i akademickich mistrzostw Polski.

Inwestycja pochłonęła ponad 18 mln zł. Blisko 7,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym wykonawcą było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gretasport. Uroczyste otwarcie stadionu odbyło się 28 czerwca.

Nowy obiekt da impuls do rozwoju sportu akademickiego w regionie – przekonywał prof. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Główne elementy areny stadionu obejmują: pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy, bieżnię lekkoatletyczną okólną sześciotorową o nawierzchni poliuretanowej o długości 400 m, ośmiotorową bieżnię na prostej o długości 130 m, rzutnię do rzutu młotem, rzutnię do rzutu dyskiem, rzutnię do rzutu oszczepem, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku o tyczce, skocznię do skoku wzwyż, skocznię dwutorową do skoku w dal oraz skocznię treningową jednotorową do skoku w dal, boisko do sportów plażowych, budynek magazynowy na sprzęt sportowy.

Stadion jest w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, posiada ponad 500 miejsc siedzących dla widzów, może być użytkowany w warunkach nocnych dzięki wykonanemu oświetleniu. Wyposażony jest w instalację nagłośnieniową, elektryczną 230V i 400V oraz instalację światłowodową umożliwiającą podłączenie Internetu praktycznie w każdym punkcie. Obiekt spełnia wytyczne Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla stadionu lekkoatletycznego kategorii IV B, jest przygotowany dla pozyskania Świadectwa kategorii IVB, co umożliwi organizowanie zawodów na szczeblu okręgowym i centralnym.

Nowoczesna infrastruktura pozwoli na szlifowanie umiejętności studentom zrzeszonym w Klubie Uczelnianym AZS Politechniki Świętokrzyskiej. To największy wielosekcyjny klub w regionie. Posiada sekcje w aż 16 dyscyplinach. W ostatnich Akademickich Mistrzostwach Polski został sklasyfikowany na 38 miejscu.

źródło: PŚk

Dyskusja (0 komentarzy)