Aktualności
Sport akademicki
08 Listopada
Opublikowano: 2021-11-08

Olimpijczycy zachęcają do wolontariatu na EUG 2022

Ruszył nabór wolontariuszy po pomocy przy Europejskich Igrzyskach Akademickich Łódź 2022. W imprezie weźmie udział nawet 6 tys. sportowców z całej Europy.

European Universities Games to największa na kontynencie impreza sportu studenckiego. Przyszłoroczna edycja odbędzie się w drugiej połowie lipca w Łodzi. Weźmie w niej udział nawet 6 tys. sportowców reprezentujących 400 uczelni z 40 krajów europejskich. Podczas tak dużego wydarzenia niezbędna jest pomoc wolontariuszy. Mają być wsparciem nie tylko przy rozgrywkach sportowych, ale też przy zakwaterowaniu, transporcie, mediach oraz w strefie kibica. W sumie organizatorzy zamierzają zwerbować ponad 800 ochotników. Właśnie ruszył nabór.

Kandydaci powinni mieć ukończone 16 lat. Ważne są również zdolności interpersonalne – trzeba być otwartym i gotowym na wyzwania. Pomoc w transporcie i logistyce będzie wymagać znajomości miasta, a opieka nad sportowcami – znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Wolontariat to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności, a także spróbować sił przy organizacji dużego, międzynarodowego wydarzenia sportowego.

Wolontariusze to najważniejsze osoby na każdej imprezie, ponieważ sędziowie – wiadomo są ważni, natomiast my bezpośredni kontakt w 90% mamy tak naprawdę z wolontariuszami – podkreśla Małgorzata Hołub-Kowalik, tegoroczna mistrzyni olimpijska z Tokio w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, która zaangażowała się w promocję wolontariatu na EUG 2022.

Obok niej w spocie promocyjnym występują Kajetan Duszyński, mistrz olimpijski z Tokio w sztafecie mieszanej 4 × 400 m oraz doktorant na Politechnice Łódzkiej, a także Anita Włodarczyk, trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem.

Jak dużo trzeba wiedzieć o sporcie, aby zostać wolontariuszem na EUG Łódź 2022? Oczywiście byłoby dobrze, aby kandydat lubił sport, interesował się wydarzeniami sportowymi i miał ogólne pojęcie o zasadach w poszczególnych konkurencjach. Nie jest to jednak warunek konieczny.

Wolontariusze otrzymają strój, komplet gadżetów oraz wyżywienie, a dla osób spoza Łodzi przewidziane są noclegi. Wezmą również udział w szeregu szkoleń przed imprezą, a także będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniach edukacyjnych i kulturalnych w trakcie trwania igrzysk.

Europejskie Igrzyska Akademickie w Łodzi, których głównym organizatorem jest Politechnika Łódzka, odbędą się w dniach 17–31 lipca 2022 roku. Pomoc wolontariuszy będzie jednak potrzebna wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. Pierwszy etap rekrutacji potrwa do końca stycznia 2022 roku. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej EUG 2022.

MK

 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)