Aktualności
Sport akademicki
21 Lutego
Fot. AZS
Opublikowano: 2021-02-21

Pierwsze medale AMP dla snowboardzistów

Rozdano pierwsze komplety medali w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski. O prymat w konkurencjach snowboardowych walczono na stoku Skolnity w Wiśle.

Finałowe zawody w snowboardzie zainaugurowały cykl AMP 2021. Studenci rywalizowali przez dwa dni w Wiśle, startując w slalomie gigancie i banked slalomie. Wśród mężczyzn gwiazdą był Oskar Kwiatkowski, złoty medalista zimowej uniwersjady w Krasnojarsku. Reprezentant Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach wygrał zarówno slalom gigant, jak i banked slalom. W obu konkurencjach wyprzedził na podium Macieja Srokę z krakowskiej AWF. Brązowe krążki trafiły do: Gabriela Seroczyńskiego (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa) i Krzysztofa Traczyka (AWF Katowice).

Z kolei u pań w slalomie gigancie triumfowała Oliwia Pawlikowska z Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, wyprzedzając Paulinę Pawlikowską z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Agnieszkę Troszok z Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie. W banked slalomie na podium stanęły przedstawicielki tych samych uczelni, tyle że w innej kolejności. Wygrała Troszok (AGH Kraków) przed Anną Lalik (UJ Kraków) i Dominiką Wolską (PPUZ Nowy Targ).

W klasyfikacji generalnej zwyciężyły snowboardzistki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Za nimi uplasowały się zawodniczki Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Wśród mężczyzn na podium stanęli reprezentanci: Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki, Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach i Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie.

Przypomnijmy, że tytułu Akademickiego Mistrza Polski broni w tym roku Politechnika Gdańska. W poprzednim cyklu wzięło udział ponad stu trzydzieści uczelni. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS.

źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)