Aktualności
Sport akademicki
23 Lutego
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2021-02-23

Pierwsze Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata w szachach online

Pierwsze w historii Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata w szachach online odbędą się w marcu. Do udziału w nich mogą się zgłaszać studenci wszystkich rodzajów szkół wyższych. Rejestracja trwa do 5 marca.

Międzynarodowa Federacja Szachowa FIDE przy współudziale University of Texas Rio Grande Valley organizuje pierwsze Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata w szachach online. W rywalizacji mogą uczestniczyć studenci urodzeni w 1995 roku lub później. Czempionat składa się z czterech turniejów, które odbędą się w ciągu trzech następujących po sobie weekendów:

  • Indywidualne Mistrzostwa w szachach błyskawicznych (13–14 marca)
  • Indywidualne Mistrzostwa w szachach szybkich (20–21 marca)
  • Drużynowy Puchar Świata w szachach szybkich (27 marca)
  • Drużynowy Puchar Świata w szachach błyskawicznych (28 marca).

Zawody zostaną rozegrane na dwóch różnych platformach: rywalizacja indywidualna odbywać się będzie na Tornelo, a imprezy drużynowe będą prowadzone przez Chess24. Bezpłatna rejestracja uczestników prowadzona jest do 5 marca. W rozgrywkach obowiązuje limit 1000 graczy ustalany według kolejności rejestracji.

Podczas rejestracji każda uczelnia może wyznaczyć maksymalnie siedmiu studentów, którzy stworzą zespół ją reprezentujący. Wyniki czterech najlepszych członków drużyny (w tym co najmniej jednego mężczyzny i jednej kobiety) osiągnięte w pierwszym turnieju zostaną uwzględnione w klasyfikacji drużynowej, która posłuży jako kwalifikacja do DPŚ w szachach błyskawicznych kończącego mistrzostwa.

Rejestracja pod linkiem: https://worlduniversity.fide.com/registration_blitz.phtml

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)