Aktualności
Sport akademicki
17 Stycznia
Fot. Paweł Skraba
Opublikowano: 2023-01-17

Pierwszy złoty medal dla Polski na uniwersjadzie w Lake Placid

Kolejne dwa medale zdobyły polskie studentki na zimowej uniwersjadzie w Lake Placid. W konkursie skoków narciarskich po złoto sięgnęła Nicole Konderla, a po brąz – Kinga Rajda.

Pięć medali ma już na swoim koncie Akademicka Reprezentacja Polski uczestnicząca w zimowej uniwersjadzie w Lake Placid. Wszystkie są udziałem studentek. Po srebrnych krążkach Igi Wojtasik w łyżwiarstwie szybkim i Barbary Skrobiszewskiej w biathlonie oraz brązie Joanny Kil w kombinacji norweskiej tej nocy po raz pierwszy zagrano „Mazurka Dąbrowskiego”. Konkurs skoków narciarskich wygrała Nicole Konderla

Jestem bardzo szczęśliwa, bo po ten złoty medal tu przyjechałam i cel udało się zrealizować. Na uniwersjadzie jestem pierwszy raz i bardzo mi się tu podoba, bo poznaję całą masę ludzi, nawet uprawiających inne sporty studentów z mojej uczelni, których nie znałam wcześniej. Cieszę się bardzo, że wszystko poszło po mojej myśli, chociaż od rana nie czułam się w najlepszej dyspozycji – mówiła Konderla, pierwsza polska złota medalistka uniwersjady w Lake Placid, która oddała dwa niemal identyczne skoki na odległość 90,5 oraz 90 metrów.

Zadowolona ze swojego występu była też polska brązowa medalistka Kinga Rajda, która w pierwszej serii uzyskała 86,5, a w drugiej 89,5 metra. Obie są studentkami Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i reprezentują AZS AWF Katowice.

Zimowa uniwersjada w amerykańskim Lake Placid potrwa do 22 stycznia 2023 roku. Startuje w niej około półtora tysiąca sportowców z ponad pięćdziesięciu krajów. Polskę reprezentuje 55 sportowców, którzy wystąpią w 9 dyscyplinach: biathlonie, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, łyżwiarstwie figurowym i szybkim, narciarstwie alpejskim, skokach narciarskich, snowboardzie alpejskim i freestyle. Aż 35 spośród naszych sportowców to studenci katowickiej AWF.

Paweł Hochstim, źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)