Aktualności
Sport akademicki
06 Czerwca
Źródło: www.pasja.azs.pl
Opublikowano: 2019-06-06

Piłkarze Politechniki Opolskiej ze złotem AMP

Politechnika Opolska po raz trzeci z rzędu wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej. W finale imprezy, która odbyła się w Lesznie, opolski zespół pokonał Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 3:0.

Mecz finałowy mógł się inaczej ułożyć, bo na początku meczu wrocławianie mieli rzut karny, ale nie zdołali go wykorzystać. Później stopniową przewagę osiągali podopieczni Tomasza Wróbla, którzy kolejny raz zasłużenie odebrali złote medale. Brązowe krążki zawisły na szyjach graczy Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, którzy w decydującym spotkaniu rozbili 5:0 Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Lesznie. Właśnie zespół gospodarzy był czarnym koniem turnieju. Studenci z leszczyńskiej PWSZ zaimponowali walecznością, zaangażowaniem i byli o krok od ogromnej niespodzianki: w półfinale dopiero po rzutach karnych musieli uznać wyższość późniejszych triumfatorów turnieju, studentów z Opola.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został wybrany Jakub Czajkowski z Politechniki Opolskiej. Nagroda dla najlepszego bramkarza trafiła w ręce Karola Frączaka z AWF Wrocław, z kolei królem strzelców turnieju finałowego został Karol Wojtyra z UHP Częstochowa.

 

Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej:

1. Politechnika Opolska

2. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

3. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

4. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie

5. Uniwersytet Rzeszowski

6. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

7. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

8. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

9-12. Politechnika Łódzka, Politechnika Rzeszowska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

13-16. Politechnika Gdańska, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

 

Źródło: www.pasja.azs.pl

 

Dyskusja (0 komentarzy)