Aktualności
Sport akademicki
04 Sierpnia
Kamil Sieradzki, źródło: pasja.azs.pl
Opublikowano: 2023-08-04

Pływacy na medal

Czternaście medali wywalczyli dotąd polscy sportowcy na Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. W czwartek nasz dorobek powiększył się o dwa krążki wywalczone na pływalni.

Pływacy przygotowali na uniwersjadę znakomitą formę. W czwartek na pływalni położonej w pięknym kompleksie sportowym, w którym znajduje się też m.in. stadion z płonącym od 26 lipca zniczem, Polacy startowali w dwóch finałach i wywalczyli dwa medale. Najpierw Kamil Sieradzki (na fot.) w świetnym stylu wygrał rywalizację na 200 metrów stylem dowolnym. Student Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na półmetku był czwarty, ale ostatnie sto metrów przepłynął znakomicie i wyprzedził rywali.

To moje pierwsze indywidualne złoto. Ta druga część dystansu jest moją lepszą stroną. Taki był plan, by spokojnie przepłynąć pierwszą część i zaatakować w drugiej. Cieszę się, że się powiodło i muszę powiedzieć, że przygotowaliśmy na uniwersjadę dobrą formę. Czujemy, że jesteśmy mocni, widać to w wynikach – ocenił Sieradzki.

Kilkanaście minut później brązowy medal wyłowiła z basenu Dominika Sztandera, która była trzecia w rywalizacji na dystansie 100 metrów stylem klasycznym.

Jestem zadowolona, ale łudziłam się na coś więcej. Cieszę się, że pomimo zmęczenia mistrzostwami świata i wczorajszym bardzo wyczerpującym dniu utrzymałam dość wysoki poziom, bo uzyskałam całkiem dobry czas, który pokazuje, że jest stabilnie – mówiła studentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Na razie w polskiej reprezentacji toczy się rywalizacja o palmę pierwszeństwa w klasyfikacji medalowej między pływakami i lekkoatletami – ci pierwsi wywalczyli dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy, a lekkoatleci zdobyli trzy złote i dwa srebrne. W sumie biało-czerwoni mają na koncie 14 krążków, co daje nam szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. Uniwersjadowe zmagania zakończą się 8 sierpnia.

MK, źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)