Aktualności
Sport akademicki
05 Marca
Fot. Paweł Skraba/AZS
Opublikowano: 2019-03-05

Podwójny sukces snowboardzistów na Zimowej Uniwersjadzie

Pierwsze medale Polaków na 29. Zimowej Uniwersjadzie, która rozpoczęła się we wtorek w Krasnojarsku. W snowboardowym slalomie gigancie równoległym Oskar Kwiatkowski sięgnął po złoto, a Michał Nowaczyk był drugi.

Polacy przylecieli na Syberię dopiero w poniedziałek późnym wieczorem, bo jeszcze w niedzielę startowali w zawodach Pucharu Europy w szwajcarskim Davos. Finał z ich udziałem był niezwykle pasjonujący. Pierwszy zjazd z półsekundową przewagą wygrał Nowaczyk, ale w rewanżu Kwiatkowski pojechał równie wyśmienicie. Obaj wpadli na metę właściwie jednocześnie, a gdy na świetlnej tablicy pojawiły się wyniki okazało się, że Oskar wygrał z Michałem o jedną setną sekundy!

– Nie mieliśmy łatwego zadania, ja wygrałem z podwójnym mistrzem świata z Rosjaninem Dmitrijem Łoginowem, a Michał z wicemistrzem olimpijskim – powiedział Kwiatkowski, uczestnik igrzysk w Pjongczangu w 2018 roku, który na poprzedniej Uniwersjadzie w Ałmatach w 2017 roku wywalczył srebrny medal w slalomie równoległym.

– Tegoroczna uniwersjada jest bardzo mocno obstawiona, faworytami na pewno nie byliśmy – dodał Nowaczyk.

Obaj reprezentują barwy AZS Zakopane. Kwiatkowski studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.

To pierwsze medale biało-czerwonych w syberyjskich zawodach sportowców-studentów. Uczestniczy w nich 41 naszych reprezentantów, którzy startują w siedmiu dyscyplinach: biathlonie, biegach narciarskich, łyżwiarstwie figurowym, narciarstwie alpejskim, narciarstwie dowolnym, short tracku i snowboardzie. Zmagania w Rosji potrwają do 12 marca.

Dzięki wtorkowemu sukcesowi snowboardzistów Polacy powiększyli swój dorobek medalowy w dotychczasowych uniwersjadowych startach. Mają już 173 medale: 53 złote, 59 srebrnych i 61 brązowych. Dwa lata temu w Ałmatach wywalczyli pięć złotych krążków, dwa srebrne i pięć brązowych.

Źródło: PAP

 

Dyskusja (0 komentarzy)