Aktualności
Sport akademicki
09 Maja
Fot. Marcin Selerski
Opublikowano: 2023-05-09

Politechnika Łódzka po raz drugi z rzędu triumfuje w karate

Politechnika Łódzka zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w karate WKF. Wyprzedziła Politechnikę Białostocką i Uniwersytet Gdański.

Po raz drugi z rzędu o tytuły w tej japońskiej sztuce walki rywalizowano w hali Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Na dwóch tatami mierzyło się blisko 120 zawodniczek i zawodników z 37 uczelni. Pierwszego dnia zawodów do późnych godzin wieczornych podziwiać można było precyzyjne układy kata oraz zacięte walki w kumite drużynowym. W tej pierwszej konkurencji po raz kolejny dobrze zaprezentowali się studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, który zwyciężyli w kata drużynowe. Wśród pań najlepsze były studentki Politechniki Wrocławskiej. Indywidualnie po złote krążki sięgnęli: Anna Kowalska (Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej) i Bartosz Kasprzyk (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu).

W kumite drużynowym, czyli pojedynku trzech na trzech, zwyciężyli reprezentanci Politechniki Łódzkiej, pokonując w finale Politechnikę Gdańską. Wśród kobiet najlepsza okazała się Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku wygrywając w decydującym starciu z Uniwersytetem Gdańskim.

Drugiego dnia walczono o medale w kumite indywidualnym. Pojedynki toczyły się w pięciu kategoriach wagowych wśród kobiet i mężczyzn. Jedną z gwiazd imprezy była Kinga Harast – złota medalistka Europejskich Igrzysk Akademickich, która obroniła tytuł w kategorii powyżej 68 kg. Reprezentantka Politechniki Łódzkiej w zaciętej walce o złoto pokonała Igę Butrym z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu 3:2.

Ponadto na najwyższym stopniu stawały: Dominika Szatkowska z Uniwersytetu Gdańskiego (-50 kg), Zuzanna Biernacka z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (-55 kg), Weronika Mikulska z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (-61 kg), Wiktoria Grejner z Uniwersytetu Opolskiego (-68 kg).

U panów wygrywali: Bartosz Wojciechowski z Politechniki Łódzkiej (-60 kg), Bartosz Kleniewski z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (-67 kg), Krzysztof Szewczyk z Politechniki Łódzkiej (-75 kg), Dawid Sobkowiak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (-84 kg), Michał Bankowski z Politechniki Łódzkiej (+48 kg).

W klasyfikacji generalnej uczelni po raz drugi z rzędu zwyciężyła Politechnika Łódzka, wyprzedzając Politechnikę Białostocką. Trzecie miejsce zajął Uniwersytet Gdański.

MK, źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)