Aktualności
Opublikowano: 2018-08-13

Polki popłyną po historyczny sukces

Aleksandra Bednarek, studentka Kierunku Inżynieria Biomedyczna na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej wraz ze szczecinianką Hanną Bakuniak, jako pierwsze Polki podejmą próbę przepłynięcia wpław kanału Catalina, nazywanego kanałem La Manche Ameryki.

Znajduje się on między wyspą Catalina a Los Angeles i wchodzi w skład Korony Oceanów, czyli pływackiego odpowiednika zdobywanej przez wspinaczy Korony Ziemi. Polki rozpoczną swoją ekspedycję 27 sierpnia br. o godz. 18 czasu lokalnego. Razem będą musiały pokonać dystans wynoszący 34 kilometry, pływając w wodzie o temperaturze osiągającej 17–22 stopnie. Jako pierwsza na trasę wyruszy Aleksandra Bednarek. Jej celem będzie przepłynięcie trasy prowadzącej z plaży w Los Angeles do wyspy Catalina. Następnie do wody wskoczy Hanna Bakuniak, której zadaniem będzie pokonanie dystansu z wyspy na stały ląd. Dziewczyny zakładają, że uda im się przebyć zaplanowaną trasę w czasie od 7 do 10 godzin.

Całe przedsięwzięcie odbywa się w ramach projektu Polska Przeprawa Stulecia, którego założeniem jest nie tylko zrealizowanie celu sportowego, ale także charytatywnego. Akcja ma bowiem pomóc w zbieraniu środków na leczenie i rehabilitację chorego chłopca – Ignacego Pianko.

az

(Źródło: p.lodz.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)