Aktualności
Sport akademicki
26 Marca
Fot. Kamil Rojek
Opublikowano: 2024-03-26

Poznaliśmy medalistów AMP w ergometrze wioślarskim

Uniwersytet Warszawski wśród pań i Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie wśród mężczyzn – to triumfatorzy klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim. Zawody odbyły się na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

W imprezie wzięło udział blisko 570 studentów z 51 uczelni. Rywalizowali na 12 ergometrach w wadze lekkiej i open. Tradycyjnie uczestnicy mieli do pokonania 1000 metrów.

Wśród kobiet w wadze lekkiej najlepsza była Meriam Mamieliekova z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, która pokonała Julię Weiwer z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Dorotę Moskowicz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Wśród mężczyzn niespodziewanie zwyciężył Kacper Mickiewicz (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, przed Patrykiem Szpakiem (Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie) i Filipem Bałazym (Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie).

W kategorii open panów wygrał debiutant Jakub Sobański (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), który nie tylko pierwszy raz brał udział w AMP-ach, ale też pierwszy raz wiosłował na zawodach na dystansie 1000 metrów. Tuż za nim uplasował się Marek Kobosko (Uniwersytet Jagielloński), a podium zamknął Maciej Maruszczak (PUM w Szczecinie).

Swój drugi złoty medal AMP w ergometrze zdobyła Monika Trawczyńska z Uniwersytetu Gdańskiego. Poprzednio triumfowała w 2021 roku. Srebrny medal zdobyła Adrianna Czerwińska z Politechniki Gdańskiej, a brąz – Kamila Jasińska z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W klasyfikacji drużynowej uczelni wygrały studentki Uniwersytetu Warszawskiego, wyprzedzając Politechnikę Gdańską, a trzecie były reprezentantki Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Wśród panów triumfował Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie przed Politechniką Gdańską i Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.

MK, źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)