Aktualności
Sport akademicki
20 Lipca
Opublikowano: 2023-07-20

PRz Racing tuż za podium zawodów Formuła Student!

Tuż za podium zakończyli rywalizację w międzynarodowych zawodach Formula Student Netherlands członkowie studenckiego koła naukowego PRz Racing z Politechniki Rzeszowskiej. 

Impreza odbywała się na torze TT Circuit Assen. Brało w niej udział blisko 50 studenckich zespołów z całego świata. Zawody składały się z 8 konkurencji. Liczyła się nie tylko szybkość i wytrzymałość bolidu, ale także wiedza i umiejętności inżynierskie, które sprawdzano podczas konkurencji statycznych.

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej startowali w bolidzie PMT-05. Najlepiej poszło im w trudnej i wymagającej konkurencji Autocross, w której zajęli 2 miejsce. Ich bolid doskonale radził sobie na torze, potwierdzając, że zespół może konkurować z najlepszymi drużynami podczas dynamicznych wyścigów. W dziedzinie osiągów pojazdu również zanotowali znakomite wyniki: 3 pozycję w konkurencji Acceleration, w której liczy się szybkość przyspieszania, i 4 – w kategorii Skid Pad, co dowodzi doskonałej kontroli bolidu w zakrętach.

Również na czwartym miejscu ukończyli konkurencję Cost & Manufacturing Event, potwierdzając wysoką jakość i efektywność procesów produkcyjnych. Oczko niżej skalsyfikowani zostali w Business Plan Presentation Event. Rozwiązania i umiejętności techniczne PRz Racing zostały docenione również w Engineering Design Event – 6 pozycja oznacza, że konstrukcje zespołu są zarówno innowacyjne, jak i praktyczne. Pod uwagę brano także wytrzymałość bolidu – w konkurencji Endurance zespół zajął 6 miejsce.

W końcowej klasyfikacji PRz Racing uplasował się na 4 pozycji. Przed studentami jeszcze dwie edycje zawodów.

MK, źródło: PRz

Dyskusja (0 komentarzy)