Aktualności
Sport akademicki
13 Czerwca
Fot. A. Modliński
Opublikowano: 2022-06-13

Rozdano medale AMP w tenisie i piłce ręcznej

W Sopocie i Krakowie wyłoniono studentów najlepiej grających w tenisa i piłkę ręczną. Do zakończenia Akademickich Mistrzostw Polski pozostały już tylko rozstrzygnięcia w dwóch dyscyplinach.

Na kortach Sopot Tenis Klubu rywalizowało 118 zawodniczek oraz zawodników z 23 uczelni w ramach 15 kobiecych i 16 męskich drużyn. U pań najlepsze – podobnie jak przed rokiem – okazały się tenisistki Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Nowe-stare mistrzynie w decydującym o tytule spotkaniu zwyciężyły 2:0 (6:4 i 6:3 w deblu, 6:4 i 6:0 w singlu) Uczelnię Łazarskiego w Warszawie. Z kolei w meczu o brąz byliśmy świadkami pojedynku wielkopolskich drużyn. Ostatecznie lepszy okazał się Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, odprawiając 2:0 (6:4, 6:4 w deblu, 7:5, 3:6, 10:6 w singlu) Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

Wśród mężczyzn triumfował zespół Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, który w meczu o złoto zwyciężył 2:0 (6:1, 6:2 w deblu, 6:2, 6:4 w singlu) Uniwersytet Jagielloński. Trzecie miejsce przypadło Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, która wygrała 2:0 (6:4, 6:4 w deblu, 6:4, 7:5 w singlu) z Uczelnią Łazarskiego w Warszawie.

Z kolei na Górnym Śląsku odbyły się finałowe turnieje w piłce ręcznej. Trzydniowa rywalizacja w Chorzowie, Siemianowicach Śląskich oraz Sosnowcu wywróciła zeszłoroczną hierarchię drużyn do góry nogami. Ubiegłoroczne mistrzynie – szczypiornistki Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach oraz szczypiorniści Politechniki Opolskiej – już po fazie grupowej pożegnali się z marzeniami o obronie tytułów. Wśród pań najlepsze okazały się zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, które w wielkim finale, po zaciętym boju, pokonały Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie 14:13. W spotkaniu o brązowy medal Politechnika Łódzka wygrała w identycznym stosunku z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu im. J. Śniadeckiego w Gdańsku.

Złote medale w rywalizacji mężczyzn przypadły szczypiornistom Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy w decydującym o triumfie spotkaniu zwyciężyli Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 25:20. Na najniższym stopniu stanęli zawodnicy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy pokonali Uniwersytet Zielonogórski 21:13.

Tytuł MVP w turnieju pań trafił do rąk Gabrieli Tomczyk z UMCS. Najwięcej goli rzuciła Wiktoria Kocińska z Collegium Witelona Uczelni Państwowej w Legnicy, a najlepszą bramkarką uznano Alicję Klarkowską z AWF w Warszawie. Z kolei u mężczyzn MVP i bramkarzem turnieju zostali odpowiednio: Albert Sanek i Marcin Górkowski z AGH, a królem strzelców – Kacper Wawszczak z Uniwersytetu Warszawskiego.

W tym tygodniu poznamy zwycięzców tegorocznego cyklu Akademickich Mistrzów Polski. Do rozegrania pozostały finały w siatkówce plażowej i piłce nożnej mężczyzn.

Paweł Skraba, źródło: www.pasja.azs.pl

Dyskusja (0 komentarzy)